25 November 2022 - Friday

İK İş Ortağı Olmak Eğitimi

Online
İK İş Ortağı Olmak Eğitimi

Event Details

Eğitimin Amacı Nedir?
Bu eğitimle, organizasyonlarda daha fazla önem kazanan İnsan Kaynakları İş Ortağı rolü, sorumlulukları ve becerileri ile ilgili teorik bilgi vermeyi ve deneyim paylaşımı sağlamayı amaçlıyoruz. Organizasyona değer katan İK İş Ortağı olabilmek amacıyla alet çantanızda olması gerekenleri iş yaşamınızda uygulamanızı sağlamayı hedefliyoruz. İK İş Ortağı olarak daha yapılandırılmış bir ilişki/süreç yönetimi bakış açısı ile şirketinizin iş stratejisini temel insan yönetimiyle bütünselleştirmeyi amaçlıyoruz.

Neler Yapacağız?

1 gün sürecek eğitim 2 modül olarak tasarlanmıştır. Eğitim süresince katılımcılara teorik aktarımın yanı sıra farklı sektör ve iş gruplarından deneyim paylaşımı yapılacaktır.

Konu Başlıkları:

• İK İş Ortağı kimdir ve organizasyondaki yeri nedir?

• İK İş Ortağı profesyonelleri için gerekli yetkinlik ve beceriler neler olmalıdır?

• İK İş Ortağının paydaşları kimlerdir? Kimler İK için iç müşteridir?

• İK İş Ortağı stratejiye, organizasyona ve iş yönetimine nasıl değer yaratır?

• İK ekibinin organizasyondaki güçlü duruşu nasıl olmalıdır?

• İK iş ortağı çalışan deneyimine nasıl katkı sağlar?

Nasıl Faydası Olacak?
• İK iş ortağının rol, sorumluluk ve yetkinliklerini öğrenecek
• İK iş ortağı rolünün organizasyondaki stratejik yerini tanımlayarak donanım kazanmasını sağlamak
• İK iş ortağı olarak organizasyonu tanımanın öneminin farkına varacak
• İK iş ortağı olarak değer yaratmanın ve çalışan deneyimi odaklı olmanın faydasını kavrayacak

Kimler Katılmalı?
İnsan kaynakları bölümünde çalışan ve paydaş odaklı olarak çalışmakta olan, çalıştıkları kurumlarda değer katmayı hedefleyen tüm profesyoneller katılabilir.

Eğitmenler:

Çağla Gürel-Çalışan Deneyimi ve Yönetimi Danışmanı

Çağla, Adisa Danışmanlık İstanbul Merkez ofisinde, Çalışan Deneyimi ve Yönetimi alanında yönetim danışmanı olarak çalışmaktadır. Adisa’ya 2021 yılında katılmıştır.
Uzmanlık alanları arasında; işe alım ve kariyer yönetimi, performans yönetimi, ücret yönetimi, işte tutundurma ve yedekleme uygulamaları, yetenek yönetimi, liderlik/yetenek geliştirme programı çalışmaları, değerlendirme merkezi ve yetkinlik bazlı mülakat uygulamaları, organizasyonel gelişim ve kişiye özel gelişim süreç çalışmaları yer almaktadır. Çağla, Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden ve ardından Yeditepe Üniversitesi MBA Programından yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Çağla, Goodwill Koçluk Okulu’nu tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Talent Insights ve NEO PI-R mesleki kişilik envanterlerinin lisanslı kullanıcısı ve değerlendirme ve gelişim merkezi uygulayıcısıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Burcu Ceylan Çetin-Adisa Gelişim Akademisi Lideri ve Çalışan Deneyimi Danışmanı

Burcu, Adisa Danışmanlık İstanbul ofisinde Adisa Gelişim Akademisi Lideri olarak Liderlik ve Kişisel Gelişim Eğitimlerinin yönetiminden sorumludur. Ayrıca Adisa’nı çalışanları için Çalışan Deneyimi alanında görev almaktadır. Adisa’ya 2021 yılında katılmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden onur derecesiyle mezun olmuş, klinik psikoloji eğitimine İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Sertifika Programı ve Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Geliştirme Danışmanlığı (GCDF) Programı’nı tamamlamıştır. Uzmanlık alanları arasında; insan kaynakları alanında, işe alım ve kariyer yönetimi, değerlendirme merkezi uygulamaları, yetenek ve performans yönetimi, eğitim ve gelişim yönetimi, liderlik ve kişisel gelişim programları, iç eğitmen ve genç yetenek programları geliştirme, işveren markası ve iç iletişim süreçleri, şirket birleşmeleri ve yeniden yapılanma süreçleri, organizasyonel değişim, çalışan deneyimi, İK sistemleri kurma ve yürütme konuları yer almaktadır.

www.adisa.com.tr

25 November 2022 Friday 10:00

25 November 2022 Friday 16:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Adisa
Adisa

2001 yılında, müşterilerimizin ağırlıklı olarak danışmanlık ve eğitim ihtiyaçlarına çözüm üretmek üzere, İstanbul Merkez ofisimizde “gerçek gelişim ve dönüşüm için” yolculuğumuz başladı. “Sahanın Gücü®”nden hareketle; Deneyim odaklı, Müşterimiz ile bütünleşen, Kalıcı çözümler üreten anlayışımızla, bütünsel yaklaşımlarla hizmetler sunan bir çözüm ortağı olarak, paydaşlarımızın ihtiyaçlarını, iş dünyasındaki gelişmeleri, sektörel değişimleri yakından takip ederek, “sürekli gelişme”ye devam ediyoruz. Bugün, Çalışan Deneyimi ve Yönetimi, Liderlik ve Kişisel Gelişim, Organizasyon, Yönetim ve Kültür, Pazar ve Büyüme, Veri Analitiği ve Araştırma alanlarındaki beş farklı uzmanlık kategorisinde, ülkemizin çok değerli kurum ve kuruluşlarına danışmanlık, gelişim, eğitim ve araştırma faaliyetlerimizle “gelenekten geleceğe” yol alıyoruz. Sürekli öğrenmeye ve gelişime olan inancımızla, sizlerle buluşmak dileğimizle.