01 March 2014 - Saturday

DAĞ FILMLERI FESTIVALI 1 MART 2014/11:00/FRANSIZ K.M

İstanbul, Beyoğlu
DAĞ FILMLERI FESTIVALI 1 MART 2014/11:00/FRANSIZ K.M

Event Details

BELLE VE SEBASTIEN

Bu hikaye bizi oraya, Alpler’de yukarı bir yere götürüyor. Karların el değmemiş olduğu, dağ keçilerinin gelincikleri kovaladığı, zirvelerinin bulutlara dokunduğu yere gidiyoruz. Hikaye Almanlar gelene kadar huzur içinde olan bir köyde geçiyor. Bu yapayalnız bir çocuğun ve vahşi bir köpeğin buluşmasıdır. Bu Belle’yi ehlileştiren Sebestian’ın hikayesidir. Bu uzun süren bir arkadaşlığın macerasıdır.

Bu kalplere dokunan ve saygıdeğer bir çocuğun ikinci dünya savaşı sırasında geçmiş, sıra dışı bir hikayesidir. Bu annesini arayan bir çocuğun efsanesidir, geçmişini arayan yaşlı bir adamın, aşka bir sert bakışın, macera peşinde bir genç kadının, affedilmeyi bekleyen bir Alman teğmenin hikayesi. Bu Belle ve Sebastian’ın hikayesidir.

Orjinal AdBelle et Sebastien

YönetmenNicolas Vanier

Yıl:2013

Ülke:Fransa

Dakika:104 dk.

DilFransızca

Alt Yazı:Türkçe

Diğer "Doğa, İnsan ve Çevre" temalı filmler için http://dagfilmfest.org/Tema/3/DOGA__CEVRE_ve_INSAN

 

01 March 2014 Saturday 11:00

01 March 2014 Saturday 13:00


Fransız Kültür Merkezi, İstiklal Cad., İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Dağ Kültürü Derneği
Dağ Kültürü Derneği

Dağ ve doğa eksenli kültür ve sanat hayatını zenginleştirmek ve bu alanlarda yapılan çalışmalara destek vermek amacıyla bir araya gelen doğaseverlerin yolculuğu, Eylül 2009 ‘ da Dağ Kültürü Derneği çatısı altında toplanmalarıyla başladı. DKD, çalışma alanındaki, kültür ve sanat üretiminin arttırılmasına ve bu alanda toplumsal hafızanın oluşturulmasına yönelik yaptığı arşiv çalışmaları ve organizasyonlarla, ülke çapında, tüm doğaseverleri buluşturacak bir paylaşım ortamı yaratarak kültür hayatımızda önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor. Derneğin Hedefleri Doğrultusunda Planladığı Etkinlikler;  Ulusal ve uluslar arası film festivalleri düzenlenmesi  Ulusal ve uluslar arası film ve fotoğraf yarışmaları düzenlenmesi  Film yapımı ve atölye çalışmaları  Fotoğraf sergileri ve atölye çalışmaları  Doğa Kütüphanesi  Kitap, dergi, gazete ve her türlü bilgilendirme yayını basımı, dağıtımı, satışı ve sergiler düzenlenmesi  Uluslararası örgütler ve organizasyonlar ile ortak çalışmalar yapılması  Yurtiçi ve yurtdışında bilgilendirici etkinlik ve toplantılar düzenlenmesi DKD, 2006 yılından beri düzenlenen “Dağ Filmleri Festivali”ni bünyesine alarak çalışmalarına devam ediyor. Dernek, şu an için İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen festivali ait olduğu yerler olan dağ kentlerine ve Anadolu’ya götürmek üzere çalışmalar yapıyor. Gönüllülük esasına dayalı bir organizasyon olan DKD siz gönüllülerini bekliyor. HÜ türlü sorularınız için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz. Doğayla kalın…