05 February 2020 - Wednesday

Bir Yaşam Kılavuzu: STEFAN ZWEIG

İstanbul
Bir Yaşam Kılavuzu: STEFAN ZWEIG

Event Details

Bir Yaşam Kılavuzu: Stefan Zweig

Stefan Zweig’ın dünyasında tekrar keşfe çıkıyoruz!

Yaşama, insan doğasına ve ilişkilere bir de Zweig’ın penceresinden bakmaya var mısınız?

(5 Şubat Çarşamba 19.30)

* 
THINK House'da her Çarşamba THINKBIG günü!... ve insan doğasının ustası, çözümleyicisi Stefan Zweig’ın dünyasında tekrar keşfe çıkıyoruz!

Bu benzersiz etkinlikte, Zweig'ın derin düşüncelerini, yaşam, insan doğası ve ilişkiler eksininde ele alacağız. Yaşama dair güçlü önerilerini, ‘‘Zweig’dan Yaşam Kılavuzu’’ başlığı altında konuşacağız.

Bir düşünce insanı olarak Zweig, yaşamda ne öneriyor?
Ona göre mutluluk nedir?
Hangi düşünceler mutsuzluğa ışık tutar?
Hayat, nasıl anlamlı hale dönüşür?
Nasıl üretken oluruz?
Başkalarının olumsuz düşüncelerinden nasıl kurtuluruz?
Seçtiğimiz duygular ve sonuçları nelerdir?

İnsan ruhunun derinlerinde dolaşan edebiyat dehası Zweig’ın düşünceleri sizi bekliyor…

Detaylı bilgi ve biletler Biletino’da.
Sorularınız için hello@thinkhouseistanbul.com adresine e-posta gönderebilir, 0533 582 99 97 numaralı telefonu arayabilir ya da DM üzerinden bize yazabilirsiniz.

"Zweig'ın bu denli çok okunan, bazı yapıtlarının 30 dile çevrilmiş bir yazar olmasının nedenini, onun derin psikolojinde ve edebiyat kültüründe aramak gerekir. Alman felsefesinin derinliği ve Fransız edebiyatının betimlemeciliğini birleştiren Zweig, insan ruhunun derinliklerinin ve insanın hastalık derecesine varan tutkularının bir çözümleyicisi olmaya çabalamıştır.” - Tezer Özlü, 1982.

Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur artık. Ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar. 

Stefan Zweig, Olağanüstü Bir Gece

Fırat Devecioğlu

2018’de Mona Kitap etiketiyle yayınlanan kitabı, kısa sürede yayınevinin çok satanlar listesine girdi. Düşünce yazılarından oluşan kitabında 29 farklı filozofun görüşlerine yer verdi. Kitap sonrası, düşünce söyleşileri büyük ilgi gördü. Yazıları, Oggito, İndigo Dergisi, Cafrande, İnsan Okur, EK DERGİ, Dünyalilar, Martı Dergi, Dada Kitap adlı dergi ve internet sistelerinde yayınlanmaktadır.

Yazılarında, modern kültür, ahlak, sosyal psikoloji ve felsefe üzerine anlaşılması zor meseleleri, metafor, ironi ve aforizmalarının desteği ile kendine özgü üslupla yorumluyor.Çağımızın kimi problemli fikirleri yerine, okuyucularını, heyecan uyandırıcı karşı düşüncelere davet ediyor.

Profesyonel kariyerinde, Ernst&Young, Yıldız Holding ve Koç Holding bünyesinde yöneticilik yaptı. Koç Holding’in gıda yatırımlarını yöneten şirketinde, Türkiye İş Geliştirme Müdürü ve Ticari Pazarlama&Satış Müdürü olarak görev almış, yönettiği başarılı yeniden yapılanma süreci sonrası, şirketinden İnovasyon Ödülü kazanmıştır. (2015-2018) Öncesinde ise Yıldız Holding’de Ticari Pazarlama ve Satış Müdürü olarak çalışmış, Yıldız Holding’in yurt içi yeniden yapılanma sürecinde, kurum içi koçluk, yönetim atölyesi liderliği gibi yönetsel görevler almıştır. (2006-2014) 

Koç Üniversitesi, LSI (Leading with Strategic Impact) programını tamamlamış, Londra’da(London Stafford House) iş ingilizcesi ve yönetim bilimleri eğitimi almıştır. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Aimco® Koçluk Programını tamamlamıştır. Kocaeli Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezunudur. 

THINK House'un kurucusudur. 

www.firatdevecioglu.com

05 February 2020 Wednesday 19:30

05 February 2020 Wednesday 21:30


Think House Istanbul, THINK House, Üsküdar, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
THINK House Questions For Organizer?

Neden şehrin en renklisi? 1- THINK House Sahne: THINK House, 'SAHNE' bölümü ile sahne performansına yeni bir soluk getiriyor. THINK House Ekibi olarak, 'Kafka'nın Maymunu' adlı ilk oyunumuz ile kapalı gişe heyecanı yaşıyoruz. Ayrıca THINK Sahne'de Betül Arım'ı, performans sanatından ilham alan 'AMA' adlı oyunu izleyebilirsiniz. 2- THINKBIG Serisi Workshop (Atölye): Ana müfredatımızda yer alan düşünce atölyelerine 'THINKBIG Serisi' diyoruz. Bu çalışmaları, klasik atölye/workshop anlayışından çıkartarak, birer sosyo-gösteriye dönüştürüyoruz. Tümü Türkiye'de ilk kez yapılıyor. 3- THINK ACADEMY (Kurumsal Eğitimler): Yaratıcılık, yeni nesil liderlik, üretkenlik ve insan doğası konularında, sıra dışı programlarımız ile kurumsal eğitim dünyasında fark yaratıyoruz. 4- THINK Coworking: THINK House'un ilham veren ofisi, etkinlik zamanı dışında ortak çalışma alanına dönüşüyor. 5- Mekan Kiralama (THINK Sizin!): THINK House, eğitim, toplantı organizasyonları ya da yaratıcı workshopları için mekan arayan bireysel ya da kurumsal müşterilerine, mekan kiralamada en iyi alternatifi sunuyor. THINKBIG Detaylı Bilgi ve Görsel İçin: THINK House Pazarlama İletişimi TEL: 533 5829997  hello@thinkhouseistanbul.com

Comments