,
14 December 2019 - Saturday

Ağaçkakan

İstanbul
Ağaçkakan

Event Details

Zamanının ötesinde bir hikaye anlatıcısı, kelimelerin efendisi, yerli rap sahnesinin hiç kimselere benzemeyen ismi Ağaçkakan 14 Aralık Cumartesi akşamı bir kez daha Nayah sahnesinde seyirciyi bir şaman gibi etkisi altına almaya geliyor.

Ankara'da doğup Samsun'da büyüyen, Eskişehir'de M4NM'i kurup İstanbul'da yaşamaya başlayan Burkay Yalnız'ın solo projesi Ağaçkakan, 2013 ve 2014'te yayınladığı albümlerden sonra eylül 2017'de A Naşkvit isimli uzunçalarını yayınladı. Tekil işlerinin yanında roadside.picnic, Sahtekar, heranherşeyolabilir gruplarında yer aldı, alıyor. 2016 yılında roadside.picnic albümü Le Cafard plak formatında yayınlandı. 2008 yılında kurdukları M4NM kolektifini PSR ile partner label haline getirdiler. A Naşkvit albümünün yayınlanmasının ardından canlı performanslarına davullarda Kaan Akay, bas gitar ve elektroniklerde Emil Adil eklemlendi. 2018 yılında Sony Music’in alt label'ı Epic Istanbul'dan iki yeni single'ı yayınlandı.

Ağaçkakan, okuduğu kitapların satır aralarından çıkagelmiş şarkılarıyla sene bitmeden son bir defa daha Nayah sahnesinde. 14 Aralık Cuma akşamı Ağaçkakan'ın emsalsiz performansını izleme şansını kaçırmayın.

Kapı Açılış: 21:00

Etkinlik Saati: 23:00

14 December 2019 Saturday 21:00

Nayah, Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sokak, No: 30/A, Kadıköy, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Nayah
Nayah info@nayah.org

15 yılı aşkın süredir müzikseverlerin, özellikle de reggae tutkunlarının buluşma noktası haline gelen Nayah, alışılan çizgisini Kadıköy'deki yeni evinde alternatif konser ve etkinliklerle genişleterek sürdürüyor.