,
12 October 2019 - Saturday

İstanbul Comics & Art Festival

İstanbul
İstanbul Comics & Art Festival

Event Details

İstanbul Comics & Art Festival üç yıldır Kadıköy Moda’da gerçekleşen , çizgi roman , karikatür , sokak sanatı , fanzin , illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye , söyleşi , sergi , gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan , çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren bir açık hava festivalidir.

ICAF , dördüncü yılında ‘’ Hayvan Gibi ‘’ ana başlığı altında çizgi roman karakterlerinin hayvan güçlerini , insanlaşan hayvan , karikatürde hayvan diyaloglarını , sokak hayvanları ile kamu ilişkisini ve sanatta hayvan temsillerini konuşuyor.

Festivalin gerçekleşeceği Beşiktaş semtinde sokak hayvanları için mahalleli ile birlikte sürdürülebilir kamusal alan müdehalelerinde bulunuyor.

ICAF bu yıl Berlin – İstanbul kardeş şehri 30. Yıl kapsamında Goethe Enstitüsü desteğiyle Berlinli küratör Denis Leo Hegic’i İstanbul’a davet ediyor.

Bu yıl 11 Ekim’de “Urban Art” projesi ile İstanbul – Berlin kardeş şehri 30. yıl kutlamaları kapsamında Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kendine Has desteğiyle, Goethe Institut, Tarabya Kültür Akademisi ve Yes, And…Productions (YAP)’ın katkılarıyla İstanbul Comics and Art Festival Beşiktaş sokaklarına çıkıyor. Berlinli sokak sanatı oluşumu Yes, And…Productions’ın (YAP) kurucusu küratör Denis Leo Hegic festival için İstanbul’a davet edildi. Denis Leo Hegic, Berlin’den Marina Zumi, TpT, Hundertzehn, Martin Krusche, İstanbul’dan Somon, Rakun, Max on Duty, Furkan Nuka Birgün, Ankara’dan Gökhan Tüfekçi namı diğer Kara Gözüktü Kaptan ve İzmir’den Cem Sonel Beşiktaş sokaklarında mural çalışmalar gerçekleştirmek üzere davet edilen sanatçılar arasında yer alıyor.

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), 12-13 Ekim 2019 tarihleri arasında ise Feriye, Ortaköy Yetimhanesi ve Kethüda Hamamı olmak üzere üç farklı mekanda Beşiktaş’ta düzenleniyor.

• Karikatür, graffiti ve illüstrasyon sergileri
• Canlı graffiti çalışmaları
• Çizgi roman dükkanları, yayın evleri ve sahaflar
• Fanzin ve bağımsız yayınlar
• Atölye çalışmaları ve seminerler
• Belgesel, film ve animasyon gösterimleri
• Müzik ve sahne performansları

12 October 2019 Saturday 11:00

Feriye Palace, Yıldız Mah. Çırağan Cad. No:44, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

Dream Sales Machine
Dream Sales Machine festival@dsmistanbul.com

Hayalleri süsleyen etkinliklerin peşinden koşan siz keyif ve deneyim avcılarının değişmez adresi.