04 October 2019 - Friday

SİNEM ÇATALYÜREK KESİKTAŞ İLE POZİTİF DİSİPLİN

İzmir, Urla
SİNEM ÇATALYÜREK KESİKTAŞ İLE POZİTİF DİSİPLİN

Event Details

SİNEM ÇATALYÜREK KESİKTAŞ İLE POZİTİF DİSİPLİN

Çocuk Eğitimi Üzerine Ücretsiz Söyleşi

Bir yetişkin ya da bir eğitimci olarak çocukların yanlış davranışlarıyla karşılaştığınız zaman nasıl tepki verirsiniz? Onları cezalandırır mısınız, yoksa onları disiplin etmeye mi çalışırsınız? Sürekli, ‘hayır!’, ‘dur’, ‘kızım yapma’, ‘oğlum niye beni dinlemiyorsun?’ gibi cümleler nasıl bir etki yaratıyor?

Çocuklar toplum içinde farklı durumlarda kabul edilebilir davranışları yetişkinlerin rehberliğine ihtiyaç duyarak öğreneceklerdir. Yetişkinler tarafından yapılan bu rehberlik, eğer çocukların kendi kendilerine karar verebilme becerilerine ve bağımsızlıklarına olanak veren bir çevrede yapılırsa çok daha iyi sonuç verecektir.

Pozitif disiplin nedir?

Pozitif disiplin,Nelson, Lott ve Glenn’in verdiği tanıma göre, çocukların kendi hareketlerini kontrol edebilmelerine ve problemlerini çözmelerine yardımcı olan bir yönetim tekniğidir. Aynı zamanda pozitif disiplin, çocuklar toplumsal kuralları öğrenirken kendileri hakkında iyi şeyler hissetmelerine de olanak sağlamaktadır.

 

Bu etkinliğimizde çocuklarımızın özgüvenini geliştirirken sınır ve kuralları öğretmenin püf noktaları hakkında sohbet edeceğiz.

Atölyemiz ücretsizdir.

Sinem Çatalyürek Kesiktaş Kimdir?

TC Sağlık Bakanlığı Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi'ne sahip olup, 2003 yılında, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. İngiltere Brighton St. Giles Colleges'de Social Emotional Learning (SEL) çalışma grubunda 'tüm yaşam boyunca sosyal, duygusal ve akademik beceri ve niteliklerin geliştirilmesi' eğitimi; Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, NLP (Neuro-Linguistic Programming), EFT (Emotional Freedom Techniques), Aile Danışmanlığı ve Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü'nden Psikodrama eğitimleri aldı.Halen İzmir Konak Psikoloji Merkezi'nde, çocuk, ergen ve yetişkinlere psikolojik sorunların çözümü için, bireysel danışmanlık ve çift danışmanlığı uygulamaları gerçekleştirmektedir.

04 October 2019 Friday 14:00

04 October 2019 Friday 16:00


URLA COWORKING, HACI İSA MAH 75.YIL CUMHURİYET CADDESİ NO:5 /2 URLA İzmir, Urla, İzmir


View Map

Event Promoter

Stage Coworking
Stage Coworking Questions For Organizer?

Urla Coworking alanında, paylaşımlı ve sanal ofis hizmetleri sunarken, Stage-Co tarafından düzenlenen günlük veya dönemsel girişimcilik ve kendin yap atöyeleri, startup, yatırımcı, mentor buluşmaları ve yerel ve uluslararası paydaşlarla düzenleyeceğimiz etkinlikler için de bir yuva tasarladık.