19 March 2020 - Thursday

*İptal - Semaver Kumpanya - Cimri

İstanbul, Bakırköy
*İptal - Semaver Kumpanya - Cimri

Event Details

"Dünyadaki insanların en az insan olanı; yeryüzündeki canlıların en katı yüreklisi, pintilerin en pintisidir. Onun sevmesinden kuru, onun okşamasından kısır bir şey olamaz. Vermek öylesine zoruna gider ki, selam bile vermez kimseye, onu bile alır; yalnız alır..."

Böyle betimliyor onu tanıyanlar Cimri'yi... Kimdir bu Cimri? Gerçekten de dedikleri kadar acımasız, katı yürekli, pinti ve kötü müdür? İnsan doğuştan mı böyle olur? Sadece yazılmış bir karakter midir Cimri? Etrafımızda var mıdır böyleleri? Nasıl bir şey olurdu böylesi bir insanla yaşamak? Moliere'in ünlü eseri Cimri'de belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız.

YÖNETMEN Tansu Biçer
YÖNETMEN YARDIMCISI Selin Nazlı Ustaoğlu, Volkan M. Sarıöz
DRAMATURJİ Bilgesu Kasapoğlu
DEKOR TASARIM Tansu Biçer
IŞIK TASARIM Utku İnan
DEKOR UYGULAMA Zeki Kızılışık, İsmail Hazır, Sema Öztaş
KOSTÜM Bade Yavuz
KOSTÜM UYGULAMA Ayşenur Arslanoğlu
MÜZİK Okan Kaya

HARPAGON Serkan Keskin
CLÉANTE Rojhat Özsoy
ELİSE Cansu Saka
VALÈRE Hakan Atalay
LA FLÈCHE Onur Yalçınkaya
FROSİNE Sezin Bozacı
MARİANE Ezgi Ulusoy Tamer
ANSELME Onur Şenol
JACQUES USTA Ahmet Kaynak
CLAUDE KADIN Selen Şenay
SİMON EFENDİ VE KOMİSER Uğur Senkeri
LA MERLUCHE Saniye Samra

19 March 2020 Thursday 19:00

19 March 2020 Thursday 21:00


Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, İstanbul Kültür Ünv., Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh., 34156 Bakırköy, Bakırköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi
Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi içinde yer alan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi; çok amaçlı sahnesi, teknik donanımı, 750 kişilik seyirci kapasitesi, modern fuayesi ve kulisi ile hizmet vermektedir. Pek çok uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yapan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi bugüne kadar İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Fazıl Say, Şirin Pancaroğlu, Cihat Aşkın, Gershwin Quartet, Borusan Quartet, Genco Erkal, Erol Büyükburç, Ajda Pekkan, Gülsin Onay, Bolşoy Balesi, Verda Erman, Ayla Erduran, Ziya Azazi ve Burhan Öcal gibi isimleri ağırlamıştır. Çağdaş tasarımı, profesyonel teknik donanımı ile sanat kurumlarının farklı sahneleme tekniklerini kolaylıkla uygulayabildikleri ve bu nedenle tercih edilen belli başlı sahnelerden biri olma özelliğine sahiptir.