20 November 2018 - Tuesday

Hızlı okuma ve etkin algılama eğitimi

İstanbul, Üsküdar
Hızlı okuma ve etkin algılama eğitimi

Event Details

Zamanımız hız çağı! Bir bilgisayar yada cep telefonu aldığımızda, şayet çok kullanıyorsanız, bir kaç sene sonra yavaş gelecektir. Her kullanıcıya göre belirli bir süre sonra, yenilemeniz gerekecektir. Bunun en temel gerekçesi, hızdır. Her alanda hızlı olmak için neler yapmıyoruz? Bir çok şeyi, bir arada hızlandırabileceğiniz bu eğitimimizi mutlaka almalısınız.

Hızlı okuma ve etkin algılama eğitiminin amacı:
İnsanların, hızlı okuma ve etkin algılama becerilerini kazanmasını sağlamak. Bu eğitimimiz, özellikle, Yöneticilerde, öğrencilerde, zaman ile yarışan herkeste inanılmaz katkılar sağlamaktadır.

Hızlı okuma ve etkin algılama eğitiminin hedefleri:
Okuma hızınızı artırmak.
Okuduğunuzu daha iyi anlamak
Okuduğunuz bilgileri daha rahat hatırlamak.

Eğitimimizin, hızlı okuma eğitimlerden farkı:
Ülkemizde çok sayıda hızlı okuma eğitimi vardır. Bu eğitimlerin mantığı dakikada okunan kelime sayısını artırmaktır. Bizim eğitimimizin farkı ise, beynin işlem yapış hızını artırmaktır. Beynimiz daha hızlı işlem yaptığında, sadece okumada değil, hayatın her alanında pratiklik kazanmaktayız. Bu eğitim salt bir hızlı okuma eğitimi olsaydı, göz kaslarını çevikleştirme üzerine kurgulanırdı. Oysa ki bizim eğitimimiz, görme engellilerin de okuma hızını artırmaktadır.

Bu alanda; Altı Nokta Körler Vakfı ve Görme Engelliler Derneği ile birlikte çalışarak, büyük faydalar sağladık. Görme engelli arkadaşlarımız ile yaptığımız çalışmalarda, arkadaşlarımızın, Braille Alfabesinde Anlayarak Okuma Hızını 3 kat artırmayı başarmış durumdayız.

Eğitimimize neler elde edeceksiniz?
Analitik düşünme yeteneğiniz gelişecek
Hızlı okuyacaksınız.
Okuduklarınızı anlayacak ve anlamlandıracaksınız.
Anladıklarınızı hatırlayabileceksiniz.
Eğitimimize kimler katılmalıdır?
Eğitimimiz, 15 yaşından itibaren her kullanıcıya açıktır. Özellikle sınavalara hazırlanan öğrencilerin, çok sayıda mail cevaplayan kişilerin, şirket yöneticilerinin, kişisel gelişime önem veren herkesin alması tavsiye edilir.

Eğitimin Uygulama Şekli:
Eğitimimiz, iki oturumda, toplamda 4 saatlik bir eğitimdir. Webinar ile, etkileşimli bir şekilde, uygulamalı olarak eğitimi gerçekleştiriyoruz. Nerede olursanız olun, internetin olduğu her yerden bu eğitimi etkin bir şekilde alabilirsiniz. Eğitimin doğru etkiyi gösterebilmesi için, Eğitimi iki oturumda yapıyoruz. İki oturum arasında bir hafta ve günlük ortalama yarım saatlik egzersizlerle, ikinci oturumu gerçekleştiriyoruz. İki haftalık süreçte okuma hızlarında ortalama %100’lük bir artışı tüm katılımcılarımız görebilmektedirler.

https://www.kgo.com.tr/online-egitim/hizli-okuma-ve-etkin-algilama/

20 November 2018 Tuesday 19:00

20 November 2018 Tuesday 21:00


Kişisel Gelişim Online, Rıhtım caddesi no:50/6, Üsküdar, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Kişisel Gelişim Online

İnternette oluşturduğumuz canlı sınıflarda, uzaktan, uygulamalı eğitimlerimiz ile, yüz yüze eğitimlerden çok ama çok daha verimli ve başarılıyız.