28 April 2018 - Saturday

Barok Arp (İzmir)

İzmir
Barok Arp (İzmir)

Event Details

Özellikle Barok dönem ile ilgilenen arpist Zeynep Öykü, sizleri 1600 ve 1700lü yılların müzikleri ile buluştururken insanlık tarihinin en eski enstrümanı arpın öyküsünü de anlatıyor. Programda barok dönemin en büyük ustaları Bach, Scarlatti, Handel, Purcell ve Pescetti'nin klavsen ve farklı arplar için yazılmış eserleri yer alıyor.

-----------------------------------------------------------
Zeynep Öykü Kimdir? 

Zeynep Öykü, arpa geleneksel yollarla başlamamış, arpa olan tutkusunun peşinde dünyayı gezerek tüm dünyadan farklı arp tekniklerini harmanlamış bir arpisttir. 

Tek bir disipline bağlı kalmadan, Irlanda'da kelt arpistlerinin tekniklerini incelemiş, klasik arp okulunun en büyük isimleri olan Fransa’da Isabelle Perrin, Emmanuel Ceysson, Marie Pierre Langlamet, Hollanda’da Erika Waardenburg, Ernestine Stoop, Saskia Kingma ve caz arpisti Rosetty de Ruiter, Amerika'da doğaçlama müzik ustası Susan Allen ile çalışmıştır. 

Bir müzisyen olarak bağımsız olmayı amaçlayan Zeynep Öykü, arp çalışmaları dışında Middlesex University'den Ses Mühendisliği alanında B.Sc diploması almış ve halen Berkelee'den bestecilik eğitimi almaktadır. 

www.zeynepoyku.com
facebook.com/zeynepoykuharp
youtube.com/zeynepoyku

28 April 2018 Saturday 20:00

28 April 2018 Saturday 21:30


Sahne Terminal, Akdeniz Mah. Cumhuriyet Bulvarı No:134/201 Pasaport Konak İzmir, , İzmir


View Map

Event Promoter