,
19 November 2015 - Thursday

Global Girişimcilik Haftası İTÜ

İstanbul
Global Girişimcilik Haftası İTÜ

Event Details

Daha önce emsali görülmemiş bir etkinlik artık kapıya dayandı! Birbirinden farklı kitleleri birleştiren ve bütünleştiren Global Girişimcilik Haftası için geri sayım çoktan başladı. Global Girişimcilik Haftası İTÜ, Moda Günü ve Yüksek Teknoloji Günü olmak üzere 19-20 Kasım boyunca devam edecek. Moda Günü, moda tasarımı ve yönetimi olacak şekilde 2 farklı konuda paneller, workshoplar ve eğitimler içeriyor olacak. Moda tasarımı kısmında Türkiye'nin önde gelen tasarımcılarından Zeynep Tosun,Emre Erdemoğlu, Niyazi Erdoğan bizimle beraber olacaklar. Yönetim tarafında ise ülkede akla gelen ilk iki isim Sina Afra ve Hakan Baş bir panelde ortak sohbet edecekler. Bunlarla birlikte moda sektöründe "PR" denince akla gelen L'appart PR ve Pop-up ürünlerde devrim yaratan Souq Bazaar kurucusu Yaprak Aras bizlerle olacak. Moda üzerine girişimcileri fonlayan ve kuluçka merkezi hizmeti veren Fashion İncube, etkinliğin girişimcilik kısmında etkili olacak.Gün sonunda ise Atolyeist kurucuları Design Thinking üzerine bir eğitim verip Workshoplar düzenleyecekler. 

Etkinliğin ikinci günü Yüksek Teknolojiler ve Kullanımları üzerine gerçekleşecek.Giyilebilir teknolojiler ve 3D yazıcılar ve sanal gerçeklik gözlükleri gibi bildiğimiz fakat potansiyel katılımcılarımızın bile henüz kullanmadığı birçok teknolojinin bilgisini ve geleceğini tartışıp, 3DURAK ve Klickar şirketlerinin destekleriyle insanlara deneyim fırsatı sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca, MakerLab kurucusu Ongun Tan 3D print modellemesi üzerine sizler için Eğitim veriyor olacak. Etkinliğin sonunda ise robotkutusu.com kurucuları Arduino ile Kickstarter'da $630.000 fonlanan bir ürünün yapımını gösterecek.Kapanışı ise appanalytics.comkurucusu, 21 yaşında San Francisco'da şirket kurup çıkışını yapmış Taner Akçok yapacak.

19 November 2015 Thursday 09:00

İTÜ İşletme Fakültesi, Harbiye Mh. Maçka Cd. C101 Konferans Salonu, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

İTÜ GİRİŞİM
İTÜ GİRİŞİM iletisim@itugirisim.org 5427800713

2006 yılında kurulan İstanbul Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü Türkiye'nin en başarılı girişimcilik kulüplerinden biridir. Kalıplaşmış kariyer planlarından sıyrılarak hayallerini gerçekleştirebileceğine inananların yuvasıdır. Araştırmacılık, etkililik, gelecekçilik, gönüllülük, katılımcılık, sorumluluk, süreklilik ve şeffaflık değerlerini benimseyen örnek bir öğrenci kulübüdür. İTÜ Girişim, doğru işbirlikleri kurarak, girişimcilik ekosisteminin ihtiyaçlarına yönelik etkinlikler düzenleyerek ve proje ve yarışmalara kulüp olarak katılım göstererek girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve yerli girişimciliği arttırmak yolunda çalışmalar yapmaktadır. Amaçlarından başka bir tanesi nitelikli ve uygun üye profili oluşturmak olan İTÜ Girişimcilik Kulübü, kulüp içi eğitimlere de önem vermektedir. Katılımın sadece kulüp üyelerine açık olduğu bu eğitimlerde İTÜ Girişimcilik Kulübü üyeleri kendilerini çeşitli konularda geliştirme fırsatı bulur.