10 November 2015 - Tuesday

Faruk Eczacıbaşı ile 'Türkiye'nin Geleceği, Bilişim ve Gençlik' Bir Konu Bir Konuk Kasım Ayı Etkinliği

İstanbul, Şişli
 Faruk Eczacıbaşı ile 'Türkiye'nin Geleceği, Bilişim ve Gençlik' Bir Konu Bir Konuk Kasım Ayı Etkinliği

Event Details

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı ile “ Türkiye'nin Geleceği Bilişim ve Gençlik” konulu Bir Konu Bir Konuk etkinliği 10 Kasım Salı günü saat 18.00-20.00 arası Koç Kuluçka Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Etkinliğimize http://goo.gl/forms/JxrZm6wgzr linkinden de kayıt olabilirsiniz. Etkinliğimiz ücretsizdir ve kayıt zorunludur.
Etkinliğimizde sınırlı kontenjan vardır. Kayıt yapan kişiler arasında eleme yapılarak katılımcılarımız belirlenecektir. 

Katılımcılarımızdan girişimci olan ve projesini Sn. Faruk Eczacıbaşı'na sunmak isteyen kişiler kayıt formunu doldurduktan sonra [email protected]m adresine kendisini ve projesini anlatan detaylı mail atması rica olunur. Gelen başvurular arasında eleme yapılarak bir kişiye sunum hakkı verilecektir.

Faruk Eczacıbaşı

İstanbul’da 1954 yılında doğan Faruk Eczacıbaşı, İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Berlin Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans yaptı.

1980’de Eczacıbaşı Topluluğu’nda çalışma hayatına atıldı. ABD’de bir süre deneyim kazandıktan sonra Eczacıbaşı Topluluğu’nda çeşitli düzeylerde görev aldı.

Halen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Topluluğu’nun, “Eczacıbaşı Bilgi İletim” şirketinin yöneticiliğini üstlendi ve Topluluğun “e-dönüşümü” sürecini yönetti.

Başkanlığını üstlendiği, Türkiye’nin bir bilgi toplumuna dönüşmesi hedefiyle 1995’te kurulan Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) aracılığıyla, çeşitli araştırma raporlarının hazırlanmasında ve bu konudaki politikaların şekillendirilmesinde çalıştı.

Bu çerçevedeki çeşitli faaliyetleri arasında, e-Dönüşüm Türkiye Eylem Planı çerçevesinde oluşturulan e-Dönüşüm İcra Kurulu’nda çalıştı. TÜSİAD’la birlikte, özel sektörün kamuya verdiği tek ödül olan e-Türkiye Ödülleri’nin kurulması ve sürdürülmesinde etkin rol oynadı. Avrupa Birliği Müktesebatı’nın Üstlenilmesine İlişkin Türkiye Ulusal Programı’nın uygulanması çalışmalarına katıldı. Türkiye’de e-ticaret ve e-devlet uygulamalarının güvenli hale gelmesini sağlayacak yasal ve teknik koşulları sağlayan ilk şirketin kurulmasına öncülük etti. İnternet denetimine karşı, AB ölçütlerinin benimsenmesi yönünde kamuoyuna liderlik yaptı. Halen TBV Başkanlığı görevini devam ettiren Eczacıbaşı, Türkiye’nin teknoloji haritasının çıkarılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.

Faruk Eczacıbaşı ayrıca, 1999 yılından bu yana Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütüyor.

#BirKonuBirKonuk

www.birkonubirkonuk.com
www.facebook.com/birkonukonuk 
www.twitter.com/birkonukonuk
www.instagram.com/birkonubirkonuk
www.youtube.com/c/BirKonuBirKonukBKBK
www.youtube.com/channel/UCIB6H4l5VWhyCYGD3mZnopA/videos
www.plus.google.com/+BirKonuBirKonukBKBK/posts
www.tagboard.com/BirKonuBirKonuk/206241

Resmi Facebook Grubu: www.facebook.com/groups/birkonubirkonuk/

[email protected]

10 November 2015 Tuesday 18:00

10 November 2015 Tuesday 20:00


Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi, Golden Plaza, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter