,
14 Mayıs 2016 - Cumartesi

Kutlukhan Kutlu ile Fantastik Atölye 2

İstanbul
 Kutlukhan Kutlu ile Fantastik Atölye 2

Etkinlik Detayları

Kutlukhan Kutlu

ile

"Fantastik Atölye 2"

Sinema, Edebiyat, Çizgi Roman ve

Televizyon dünyasında

"fantastik türler" atölyesi

14 Mayıs' ta Başlıyor...

Detaylı Bilgi İçin; 05324244904 - 05323976587

http://www.ayrintisanatakademisi.com/#!blank-2/yp6zx

“Filmlerden kitaplara, çizgi romanlara ve televizyon dizilerine, farklı mecralarda belli başlı fantastik öykü türlerinin izini süren bir atölyede her haftanın konsepti

farklıdır…”

ATÖLYE PROGRAMI;

1. Hafta ( 14 Mayıs Cumartesi )

Büyülü Diyarlardan Öyküler

Örnek filmler:

"Yüzüklerin Efendisi" serisi (Peter Jackson)

Hobbit (Çizgi Film – Jules Bass, Arthur Rankin Jr.)

Legend (Ridley Scott)

The Dark Crystal (Jim Henson, Frank Oz)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (Chris Sanders, Dean DeBlois)

The Beastmaster (Don Coscarelli)

Krull (Peter Yates)

Örnek kitaplar:

"Yerdeniz" serisi (Ursula K. LeGuin)

"Zaman Çarkı" serisi (Robert Jordan)

"Kral Katili Güncesi" serisi (Patrick Rothfuss)

Kara Elf üçlemesi (R. A. Salvatore)

Diskdünya kitapları (Terry Pratchett)

Örnek diziler:

Game of Thrones

Legend of the Seeker

The Shannara Chronicles

Örnek çizgi romanlar:

Conan (Marvel)

Elfquest (Wendy & Richard Pini)

2. Hafta ( 21 Mayıs Cumartesi )

Uzay Serüvenleri

Örnek filmler:

"Star Wars" serisi

Guardians of the Galaxy (James Gunn)

Avatar (James Cameron)

Enemy Mine (Wolfgang Petersen)

Aya Yolculuk (Georges Méliès)

"Flash Gordon" serisi

Event Horizon (Paul Anderson)

Örnek kitaplar:

Dune (Frank Herbert)

Halka Dünya (Larry Niven)

Mars Yıllıkları (Ray Bradbury)

"The Culture" serisi (Iain M. Banks)

Otostopçunun Galaksi Rehberi (Douglas Adams)

Örnek diziler:

Star Trek

Battlestar Galactica

The Expanse

Firefly

Dr. Who

Örnek çizgi romanlar:

The Metabarons (Alexandro Jodorowsky)

Dreadstar (Jim Starlin)

Saga (Brian Vaughan, Fiona Staples)

3. Hafta ( 28 Mayıs Cumartesi )

İstila ve Salgın Öyküleri

Örnek filmler:

Invasion of the Body Snatchers (Don Siegel)

They Live (John Carpenter)

Independence Day (Roland Emmerich)

The Mist (Frank Darabont)

Pacific Rim (Guillermo del Toro)

World War Z (Marc Forster)

The Andromeda Strain (Robert Wise)

Örnek kitaplar:

Dünyaların Savaşı (H. G. Wells)

Ben, Efsane (Richard Matheson)

Körlük (José Saramago)

Mahşer (Stephen King)

Çocukluğun Sonu (Arthur C. Clarke)

Örnek diziler:

V

Falling Skies

Threshold

The Strain

Örnek çizgi romanlar:

A League of Extraordinary Gentlemen v.2

Drafted

The Walking Dead

30 Days of Night

4. Hafta (4 Haziran Cumartesi)

Tekinsiz Beden

Örnek filmler:

Videodrome (David Cronenberg)

Alien (Ridley Scott)

Tetsuo (Shin’ya Tsukamato)

The Thing (John Carpenter)

Possession (Andrzej Zulawski)

The Curious Case of Benjamin Button (David Fincher)

Akira (Katsuhiro Otomo)

Örnek kitaplar:

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde (Robert Louis Stevenson)

Dönüşüm (Franz Kafka)

Görünmez Adam (H. G. Wells)

Çarpışma (J. G. Ballard)

Kan Kitapları (Clive Barker)

Örnek diziler:

Parasyte –the maxim– (anime)

Being Human

American Horror Story

Farscape

Örnek çizgi romanlar:

Black Hole (Charles Burns)

Uzumaki (Junji İto)

Colder (Dark Horse)

14 Mayıs 2016 Cumartesi 17:00

ayrıntı akademi, Saka Salim Çıkmazı No:3/2, İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


Haritada Gör

Etkinlik Organizasyonu