13 September 2024 - Friday

Greenify: The Cinematic Orchestra, No Clear Mind, Electric Litany

İstanbul, Şişli
700.00 TRY - 1950.00 TRY
Greenify: The Cinematic Orchestra, No Clear Mind, Electric Litany

Event Details

 

Doğa Dostu “Greenify Festival”, güncel müziğin dünyadaki en önemli topluluklarından “The Cinematic Orchestra”, kalıplara sığamayan deneysel indie müzik grubu “No Clear Mind” ve post-rock, elektronica tarzı ve akıldan çıkmayan sinematik melodileriyle “Electric Litany”yi ağırlıyor.

2017 senesinden bu yana düzenlenen doğa konseptli festival serisi “Greenify”, kent içinde müziğe doymak isteyenlerin imdadına koşuyor. 13 Eylül Cuma günü, Epifoni organizasyonu ile KüçükÇiftlik Park'ta gerçekleşecek festival, bestelerinde caz, electronica, trip hop ve ambient gibi eksenleri bir araya getirerek müzik türlerinin sınırlarını zorlayan “The Cinematic Orchestra”yı ağırlayacak.

Güncel müziğin dünyadaki en önemli topluluklarından İngiliz The Cinematic Orchestra'nın eserleri, "Grey’s Anatomy", "Criminal Minds" ve "Ugly Betty" gibi bilinen onlarca dizide kullanıldı. The Cinematic Orchestra'nın en önemli özelliklerinden birisi hiç şüphesiz, ekipte yer alan müzisyenlerin gerçek birer virtüöz olmaları ve dolayısıyla stüdyoda kaydedilen muhteşem bestelerini büyüleyici ve hipnotize edici bir canlı performansla izleyicilere aktarabilmesi. Grup ayrıca müzik tarihinin yazıldığı yer olarak addedilen The Royal Albert Hall sahnesinde ve Sonar, Fuji Rock, Montreux Jazz Festival, Big Chill gibi dünyanın önemli festivallerinde önde gelen grup olarak tarihte yerine aldı ve bu zamana kadar yüzlerce sanatçıya ilham oldu.

Festivalin diğer önemli konukları ise Yunanistan’ın kalıplara sığamayan deneysel indie müzik grubu “No Clear Mind” ve post-rock, elektronica, sinematik melodiler ve akıldan çıkmayan kompozisyonların yenilikçi füzyonuyla tanınan Londra merkezli “Electric Litany” olacak.

Nihilist, bilinç akışına yol açan tınılarıyla ünlenen ve ülkemizde de fanatik bir takipçi kitlesine sahip olan, daha önceki konserlerinin biletleri günler önce tükenen No Clear Mind, huzur verici melodileri ve özellikle 'Dream is Destiny' şarkılarıyla popüler.

Electric Litany ise, müzik sahnesine 2010 yılında ilk albümleri "How to Be a Child and Win the War" ile giriş yaptı. Bu albüm büyük beğeni topladı ve kısa bir süre sonra Interpol'ün de destek verdiği bir Avrupa turnesine çıktı.  Heyecan verici performansları festival izleyicileri üzerinde silinmez bir etki bıraktı ve Electric Litany'nin kaçırılmayacak bir canlı performans olduğunu kanıtladı. Grubun “Enduring Days You Will Overcome” isimli albümünde Pink Floyd, The Beatles gibi isimlerin ses mühendisliğini yapmış olan efsane isim Alan Parsons co-producer olarak yer aldı. Ayrıca Electric Litany, 2020 yılında Demeter International Film Festival’inde “Refugee” ve “Sealight” şarkıları ile en iyi müzik videosu ödülünü aldı.

 

KÇP Etkinlik Kuralları:

 

- Belirtilen saat 18.00 kapı açılış saatidir.

- 18 yaş altı katılımcılara alkol ve tütün ürünleri satışı yasaktır.

- 18 yaş altı katılımcılara farklı renk bileklik uygulaması yapılacaktır.

- 18 Yaş altı katılımcılar alana ebeveyni ile giriş yapmak zorundadır.

- Her yaştan katılımcı bilete tabidir.

- Organizatör firma etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade etmek kaydı ile içeri almama hakkına sahiptir.

- Konser alanına kamp sandalyesi, şezlong, kask vb. getirilmesi yasaktır, içeri alınmayacaktır.

- Organizasyon şirketi, öngörülmeyen ve kaçınılmaz nedenlerden ötürü programda her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

- Organizasyon şirketi, bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

-Etkinlik alanı içinde yiyecek ve içecek satışı yapılacağı için, dışarıdan getirilen yiyecek ve içecek etkinlik alanına alınmayacaktır.

- Etkinlik alanına Selfie Stick ve GoPro çubukları ile girmek yasaktır. 

- Etkinlik alanına profesyonel ses ve görüntü araçları video kamera ve fotoğraf makinası ile girmek yasaktır.

- Konser süresince kayıt yapmak kesinlikle yasaktır. Seyirci, sanatçı yönetimi uygun gördüğü takdirde görsel-işitsel kayıt cihazlarına el konabileceğini kabul eder.

- Konser süresince biletinizi ve /veya bilekliğinizi saklayınız.

- Tüm katılımcıların kimliklerini yanlarında bulundurması ve istendiğinde ibraz etmeleri gerekmektedir.

- Etkinlik alanında yanınızda bulunan eşyaların sorumluluğunun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz.

- Etkinlik alanına yanıcı, patlayıcı deodorant, sprey, parfüm vb. gibi parlayıcı, kesici ve delici olarak kullanılabilecek her türlü alet ve lazer imleci ile girmek yasaktır.

- Güvenlik personeli, etkinlik alanına giren herkesi güvenlik aramasına tabii tutacaktır.

- Etkinlik alanındaki ses düzenleri geçici duyma problemlerine yol açabilir.

- Etkinlik alanındaki ışık düzenleri geçici göz rahatsızlıklarına neden olabilir.

- Konser biletleri sadece organizasyon sahibi tarafından belirlenen resmi satış noktalarından alınmalıdır. Organizasyon sahibi resmi satış noktalarından alınmayan biletlerin sahiplerini konser alanından çıkarma hakkına sahiptir.- Etkinlik alanına giriş yapan seyircilerin alandan çıkış yapmaları halinde yeni bilet satın almaları gerekmektedir. 

- Konser biletleri devredilemez ve iade edilemez. Kayıp biletler için yenisi basılmayacaktır.

- Konsere katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı organizasyona ait olup katılımcı, konsere katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.

- Etkinliğe evcil hayvan getirilmesi yasaktır.

Performers

Greenify

13 September 2024 Friday 18:00

13 September 2024 Friday 23:55


KüçükÇiftlik Park, Kadırgalar Cad. No:5 Maçka, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter