24 May 2024 - Friday

Bir Delinin Hatıra Defteri | Nikolay Gogol- Roastery'de Tiyatro

İstanbul, Güngören
Bir Delinin Hatıra Defteri | Nikolay Gogol- Roastery'de Tiyatro

Event Details

Bir Delinin Hatıra Defteri | Nikolay Gogol

Oyun Türü: Trajedi & Dram
Tek Perde: 55 dk
Yaş sınırı: +10
Tek Kişilik

Oyun Özeti:

7.derece bir memurun, sıradanlıktan, sınıfsal farklılıklardan akli dengesini yitirmesi... Memurun kendi ağzından anlattığı bir oyun... Memur İvanoviç'in yaşantısında patronun kızına aşık olması, patronunun köpeğinin mektuplarını alıp patronun kızını öğrenmek istemesi kitabın başlığında söz edilen "deli" kısmını bize yansıtıyor. İvanoviç'teki tuhaflığı sınıf ayrımından dolayı olduğunu düşünebiliriz. Patronu, kızını generallerle evlendirme düşüncesindeyken zaten yaşantısından memnun olmayan İvanoviç, iyice kafayı sıyırır ve gittikçe daha da kötüye gider. Değiştirmesinin neredeyse olanaksız olduğunu durumlarla zihninde sorunlar yaratır. Çözmeye çalışır lakin çözemez. İşte bu sırada kendini yeni İspanya'nın yeni kralı olduğuna inandırır. Ve dönemin akıl hastalarına yapılan işkencelerine maruz kalır. Oysaki zavallı İvanoviç'in standart, sıradan bir yaşantısı vardı.

Yazar: Nikolay Vasilyeviç Gogol
Yönetmen: Erdoğan Maksut
Oyuncu: Mustafa Kaygusuz
Işık ve Ses Kumanda: Dilfuza Rozıyeva
Kostüm ve Dekor Tasarım: Mustafa Kaygusuz
Afiş Tasarım: İrem Camcı

24 May 2024 Friday 20:30

24 May 2024 Friday 21:30


Espressolab Roastery Amfi, Tozkoparan, General Ali Rıza Gürcan Cd. no 2, 34010 Güngören/İstanbul, Türkiye, Güngören, İstanbul


View Map

Event Promoter

Espressolab
Espressolab

Espressolab Roastery'de gerçekleşecek etkinlikleri Biletino'dan ve @espressolabroastery Instagram sayfasından takip edebilirsiniz.