21 December 2023 - Thursday

Kış Gündönümü - Yule ve Saturnalia

Online
Kış Gündönümü - Yule ve Saturnalia

Event Details

Kış Gündönümü - Yule ve Saturnalia
Yılın bu özel zamanlarda birçok şey kesişir ve bir araya gelir. Bir yerden kış gündönümüdür ve (21/22 Aralık) en uzun gece ve en kısa gündür, bu aynı zamanda İsa'nın doğduğu ve ışığın geri döndüğü Noel'dir. Karanlığın kalbindeki bu kutsal yeni başlangıçlar noktası bizim için eve dönme zamanı, geldiğiniz yerden kökene dönüş, sizi doğuran aileyle yeniden buluşma, geçmişi (eski yıl) hatırlayıp onurlandırırken ve geleceğe hazırlanırken şimdiyi paylaşma zamanıdır (Yılbaşı). Yule, çocuk, tohum ya da kundak giysilerine sarılmıştır. Oğlak burcunda olur ve onun yöneticisi Satürn kendini gösterir. Diğer taraftan da Saturnalia kutlaması vardır ve Tanrı Satürn'ün onuruna düzenlenen eski bir Roma festivalidir.
Işığın Mücevherleri olarak bu özel zamanda bir araya gelelim ve Işığın-Karanlığın doğasını konuşalım.
Eğer Siz de "Kış Gündönümü -Yule ve Saturnalia" yolculuğuna katılmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayıp "Ücretsiz" kayıt yaptırabilirsiniz.Yeni bir yıla hazırlanırken ışığın azaldığı bu Aralık ayı içerisinde Tüm Meditasyonlarımız Ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.
Sohbetimize davetlisiniz,buluşmak üzere.

Performers

Ayşen Mısra KARALOĞLU

21 December 2023 Thursday 22:00

21 December 2023 Thursday 23:00


Online Event - Işığın Mücevherleri Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Işığın Mücevherleri

Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri nedeniyle, iyi niyetli öğrencilerin bir araya gelmesinden oluşan organik bir yapıdır. Grup, gelecek olanın yollarını hazırlar ve insanlık ailesinin gelişimine ışık tutar. Amacı yaratılışa destek olmak, yolu arayanlara yolu göstermektir. Bu yol Himalaya Bilgeliği ve Beyaz Kardeşliğin yoludur. Işığın Mücevherleri kar amacı gütmez, dünyaya ve canlılara hizmeti önemser, öncelik oradadır.