30 January 2015 - Friday

"Teyba Dawi a Krapp" Rampa Tiyatro'da

İstanbul, Beyoğlu
 "Teyba Dawi a Krapp" Rampa Tiyatro'da

Event Details

KRAPP’ın Son Bandı 

Dünyaca ünlü İrlandalı tiyatro yazarı Samuel Beckett’in 1958 yılında yazdığı tek kişilik oyunu ‘Krapp’ın Son Bandı’ ‘Teyba Dawi a Krapp’ adıyla TiyArtro Topluluğu’nun sahnelediği ilk oyunu. 6 Ekim 2014 tarihinde eserin dünya prömiyeri Uluslar arası Tiflis Tiyatro Festivali’nde kapsamında Kote Marjanişvili Devlet Drama Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. 

“Krapp’ın Son Bandı-Teyba Dawi a Krapp” 30 OCAK 2015 Cuma günü Tiyatro Rampa Sahne’de saat 20.30’de ilk oynanışından tam 57 yıl sonra İstanbul seyircisiyle bir kere daha buluşacak. 

Dünyada ilk kez Kürtçe yorumlanan “Krapp’ın Son Bandı” adlı oyun Harold Pinter ve Mehmet Uzun’a ithaf olunur.

Oyunun dili Kürtçe'dir. Türkçe ve İngilizce altyazılı gösterilecektir.TiyARTro;
Çok Kültürlü-Çok Dilli Bir Tiyatro 

TiyArtro, Türkiye’nin ilk çok kültürlü-çok dilli tiyatrosu. Topluluk kuruluşunu Samuel Beckett’in “Krapp’ın Son Bandı” eseriyle 6 Ekim 2014 günü Uluslar arası Tiflis Festivali’nde gerçekleştirdi. Ermenice, Ladino, , Rumca, Süryanice, Yidiş ,Zazaca, Rusça vb. dillerde de özgün eserler sunacak. Özel yapımlarıyla TiyARTro uluslar arası kültür ve sanat alanında yeni bir soluk katacak. Krapp'ın Son Bandı

Yazan: Samuel Beckett
Çeviren - Oynayan: Hilmi Demirer
Yöneten: Emre Erdem
Tasarım: Genco Demirer
Müzik: Kristopher Fisher
Koreografi: Gökmen Kasabalı
Tasarım Asistanı: Mutlu Öztürk 
Yönetmen Yrd.: Mine Duman

İlk Oyun: 6 Ekim 2014 / Tiflis - Gürcistan

30 January 2015 Friday 20:00

30 January 2015 Friday 21:00


Rampa Tiyatro, Sıraselviler Cad. Hocazade Sok No:20 Taksim, İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

tiyARTro
tiyARTro

TiyARTro; Çok Kültürlü-Çok Dilli Bir Tiyatro TiyArtro, Türkiye’nin ilk çok kültürlü-çok dilli tiyatrosu. Topluluk kuruluşunu Samuel Beckett’in “Krapp’ın Son Bandı” eseriyle 6 Ekim 2014 günü Uluslar arası Tiflis Festivali’nde gerçekleştirdi. Ermenice, Ladino, , Rumca, Süryanice, Yidiş ,Zazaca, Rusça vb. dillerde de özgün eserler sunacak. Özel yapımlarıyla TiyARTro uluslar arası kültür ve sanat alanında yeni bir soluk katacak.