29 November 2014 - Saturday

Yenibirlider 2015 Ekosistemi DeğerlendirmeTesti

İstanbul, Şişli
Yenibirlider 2015 Ekosistemi DeğerlendirmeTesti

Event Details

Yenibirlider Derneği

Yenibirlider Derneği olarak hedef kitlemiz olan ülkemizin 18-30 yaş arası genç temsilcileri arasından Türkiye’ye yeni toplumsal ve ekonomik alanda liderler kazandırmak ve yeni liderlerin çıkmasına elverişli bir ekosistem yaratmak amacıyla 9 Temmuz 2012’den beri çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 

Türkiye’nin en önde gelen özel kuruluşları, kamu kuruluşları, üniversiteleri, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası liderleri Yenibirlider Ekosistemi çatısı altında bir araya gelirler. Farklı alanlardan gelen bu paydaşlarımız kendi uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve bilgi birikimlerini ortaya koyarak gelecek nesil liderlerin yetişmesine vesile olur. Yenibirlider Ekosistemi’nin amacı geleceğin lider adaylarını geliştirerek sürdürülebilir bir yapı altında Yenibirlider Ekolünün temsilcileri haline getirmektir.

Yenibirlider Derneği'nin Liderliğe Bakış Açısı

Yenibirlider Derneği olarak liderlik anlayışımız; kişisel gelişimi, ilişkiyi ve etkide bulunmayı merkezinde bulundurarak, liderin geliştiren bir birey olduğuna inanmaktadır. Bizim için gelişim, kişinin bireysel ve toplumsal ilerlemeye bulunduğu katkının bütünüdür.

Buna bağlı olarak ‘kendini gerçekleştirme yolculuğu’ 6 belirli davranış biçiminin ortaya çıkışına bağımlı tutan bir liderlik anlayışı üzerinden açıklar. Bu yolculuk, tek taraflı ve kendini sonlandıran bir yolculuk değil; kişinin kendisine ve dış dünyasına doğru sürdürülen bir sürekli gelişimdir.

29 Kasım 2014 - Yenibirlider 2015 Ekosistemi Seçme ve Değerlendirme Sınavı

2 saat sürecek ve Maslak Urban Station’da gerçekleştirilecek test bölümünde;

Her bir katılımcıdan Neo PI-R Kişilik Envanteri, Genel Yetenek/Zihinsel Beceri testinin tamamlanması ve özbakış değerlendirmesi için belirlenen güncel sorular hakkında görüşlerini yazılı olarak paylaşması beklenir. Seanlar Yenibirlider Derneği’nin gözetiminde gerçekleştirilir.

Seans: 10:30 - 12:30

29 November 2014 Saturday 10:30

29 November 2014 Saturday 12:30


Urban Station, Büyükdere Cad. Meydan Sok. Maslak, İstanbul, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Yenibirlider Derneği
Yenibirlider Derneği

Yenibirlider Derneği olarak hedef kitlemiz olan ülkemizin 18-30 yaş arası genç temsilcileri arasından Türkiye’ye yeni toplumsal ve ekonomik alanda liderler kazandırmak ve yeni liderlerin çıkmasına elverişli bir ekosistem yaratmak amacıyla 9 Temmuz 2012’den beri çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Türkiye’nin en önde gelen özel kuruluşları, kamu kuruluşları, üniversiteleri, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası liderleri Yenibirlider Ekosistemi çatısı altında bir araya gelirler. Farklı alanlardan gelen bu paydaşlarımız kendi uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve bilgi birikimlerini ortaya koyarak gelecek nesil liderlerin yetişmesine vesile olur. Yenibirlider Ekosistemi’nin amacı geleceğin lider adaylarını geliştirerek sürdürülebilir bir yapı altında Yenibirlider Ekolünün temsilcileri haline getirmektir.