03 June 2023 - Saturday

Pluto Yaz Okulu 01: Ev Nere?

İstanbul, Kadıköy
Pluto Yaz Okulu 01: Ev Nere?

Event Details

Pluto Yaz Okulu 01: Ev Nere?

Ev Nere? atölyesinde, size has ev hissinizin özgün mekansal ifadelerini, yetenek koçluğu seansları ile özgürce tasarlıyorsunuz. 

Kimler için: mimarlık ve sanat fakültesi öğrencileri ve genç mezunları, her türlü mekânsal çalışma yapan tasarımcı ve sanatçılar  

Süre: 4 hafta x 2 seans/hafta + 5 grup buluşması = 8 seans + 5 grup buluşması

Bireysel seanslar: (pazartesi+çarşamba) veya (salı+perşembe)

Grup buluşması: her cumartesi 14-16 arası

Bireysel Seans Süreci:

  • Ev hissinizi birlikte araştırdıktan sonra, öznel biçimde tarif ediyorsunuz ve yakaladığınız o hissin göstergelerini duyusal bir kolaj ile somutluyorsunuz. 

  • Bu sırada yetenek koçunuz olarak portfolyonuzu inceliyorum; ev hissi araştırmamız ile birlikte özgün motiflerinizi bir diyagram olarak size sunuyorum. Onu birlikte analiz ediyoruz ve motiflerden hareketle doğaçlama bir yaratıcılık antrenmanı yapıyoruz.   

  • Kişisel ev hissine dair mekansal modelinizin, varyasyonlarının ve prototipinin içinize sinerek cesurca oluşturmanız ve kendinize has bir dilde sunmanız yolunda size koçluk yapıyorum. 

Tüm süreç boyunca:

  • Yaratıcılık testi paralelinde yaratıcı süreçlerdeki zayıf noktalarınızı geliştiriyoruz.

  • Zeka tipi testi paralelinde güçlü yönlerinizi vurguluyoruz.

  • Yaratım sürecinin farklı aşamalarındaki kişisel çalışma ve özgün ifade yönteminizi keşfediyor ve sürekliliğini takip ediyoruz. 

Grup Buluşmaları Süreci:

Multidisipliner bir grup olarak tanışıp kaynaştıktan sonra bireysel seanslarımızdaki yaratım sürecinizi destekleyen bilgileri aktarıyorum. Bunlar: 

  • Kimliğin özgün mekânsal ifadesi

  • Yaratıcı operasyonlar ve düşünme biçimleri 

  • Biçim gramerleri

  • Arketipler

Atölye süresince her Cumartesi 14.00-16.00 arasında yaratım süreçlerimizi birbirimizle paylaşıyoruz. Herkesin kimliğinin ve yaratımlarının, keyifli ve verimli bir koçluk ile, ne kadar özgün ve cesurca ifade edilebileceğine hepimiz tanık oluyoruz. 

Instagram: pluto.kendi.halinde

E-mail: [email protected]

Performers

Tolgay Keskin

03 June 2023 Saturday 14:00

03 June 2023 Saturday 16:00


PLUTO: Kendi Hâlinde, Suadiye, Kadıköy/İstanbul, Türkiye, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

PLUTO: Kendi Hâlinde
PLUTO: Kendi Hâlinde

Pluto: Kendi Hâlinde Nedir? -Sanat, tasarım ve girişimcilik alanlarında yaratıcı düşünceyi geliştiren, -Özgün ürün/hizmet yaratımını/satışını sağlayan; -Bireysel/Birlikte beyin fırtınası, inziva, doğum ve paylaşım alanıdır.