27 March 2023 - Monday

Raja Yoga Yama IV :Brahmacharya Meditasyonu

Online
Raja Yoga Yama IV :Brahmacharya Meditasyonu

Event Details

Işığın Mücevherleri olarak Raja Yoga çalışmalarına sizleri de davet ediyoruz. Meditasyon çalışmalarımız beş Yama üzerine devam ediyor.

Zararsızlık, tüm varlıklara karşı dürüstlük; hırsızlıktan, nefsten ve açgözlülükten kaçınmak, yama veya beş emri oluşturur.
Zararsız Olun. 
Doğru olun. 
Dürüst olun. 
Sade olun.
Açgözlülükten uzak olun.

Yama ırk, yer, zaman veya olağanüstü durumdan bağımsız olarak insanın evrensel görevidir. Bu kendi kendini açıklayıcıdır. Raja Yoga yolunda olanlar için, emirlerin ihlali için kesinlikle hiçbir gerekçe yoktur. (Sıradan insan için de yoktur, ancak öğrenci bu idealleri gerçekten gerçekleştirebilecek noktaya geldiğinde, karmik olarak sorumlu tutulur).

Çalışmamızda görüşmek üzere.

Performers

Ayşen Mısra KARALOĞLU

27 March 2023 Monday 21:15

27 March 2023 Monday 22:15


Online Event - A1

Event Promoter

Biletino Logo
Işığın Mücevherleri

Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri nedeniyle, iyi niyetli öğrencilerin bir araya gelmesinden oluşan organik bir yapıdır. Grup, gelecek olanın yollarını hazırlar ve insanlık ailesinin gelişimine ışık tutar. Amacı yaratılışa destek olmak, yolu arayanlara yolu göstermektir. Bu yol Himalaya Bilgeliği ve Beyaz Kardeşliğin yoludur. Işığın Mücevherleri kar amacı gütmez, dünyaya ve canlılara hizmeti önemser, öncelik oradadır.