12 October 2014 - Sunday

TURK AIRSOFT - KİLYOS AIRSOFT ARENA YARIM GÜN AIRSOFT ETKİNLİĞİ

İstanbul, Sarıyer
TURK AIRSOFT - KİLYOS AIRSOFT ARENA YARIM GÜN  AIRSOFT ETKİNLİĞİ

Event Details

YARIM GÜN 1 OYUNCU BİLETİDİR.

'' Gerçek Dünyada Counter Strike Oynama Heyecanı ''

TURK AIRSOFT KİLYOS ORMAN MAP ÖZELLİKLERİ  ;  10000 m2 sık ağaç ormanlık alandan oluşmakta 10 ( 5+5 ) oyuncu ile oyun açılıp max 20 ( 10 + 10 ) oyuncu gurubunuz ile oyun düzenlenmektedir. Yarım Gün ve Tam Gün oyun etkinliği yapabilirsiniz. 

ETKİNLİKLERİMİZ PAZAR GÜNLERİ YAPILMAKTADIR. EN AZ 10 OYUNCU EN FAZLA 20 OYUNCU BİLET SATIN ALABİLİRSİNİZ. 

OYUN SAATLERİ   :  09:00 - 13:00 ( 4 SAAT )   14:00 - 18:00 ( 4 SAAT )  ARALIKLARINDADIR.

ULAŞIM İÇİN  :   http://maps.turkairsoft.com

FİYATA DAHİL :   THOMPSON M1A1 METAL REPLİKA SİLAH  - 1000 ADET BB MERMİ - HUCUM YELEĞİ - KORUYUCU GÖZLÜK VEYA MASK - KORUYUCU ŞAPKA - VURULDUM YELEĞİ - TİM TELSİZLERİ - ACİL DURUM DÜDÜĞÜ 

EXTRALAR :     İLAVE 1000 BB MERMİ 10 TL 

İSTANBUL AVRUPA YAKASI - KİLYOS AIRSOFT ARENA

YOL TARİFİ;          
"Maslak'tan Sarıyer istikametinde devam ederken Parkorman ışıklarını geçtikten sonra ‘Orman Bölge ışıkları’ gelir onu da geçtikten sonra Bahçeköy Sarıyer ayrımı vardır. Bu ayrımdan sola doğru giriyoruz.

Döndüğünüz istikamette tabelalar "Kilyos, Bahçeköy, Adile Sadullah Mermerci Polis Okulu" diye yazar.
Işıklardan döner dönmez orman yoluna bağlanacaksınız. Orman yolundan 5-10 dakika kadar gittikten sonra Bahçeköy'ün içine gireceksiniz. Sonra Bahçeköy'ün içindeki dükkanlar bittikten sonra yol ikiye ayrılır. Düz
giderseniz Belgrat ormanına doğru sağa doğru 90 derecelik açı ile İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi sağınızda kalacak şekilde Kilyos istikametine dönün. 2km gittikten sonra yol sola doğru ayrılır. Sola aşağıya Adile Sadullah Mermeci Polis Okulu, Kilyos, Zekeriyaköy istikametine dönün. Zekeriyaköy'den sonra hep Kilyos tabelalarını takip
edin. Kendin pişir kendin ye tarzındaki tesisler bittikten sonra solda Kilyos Mezarlığı başlayacaktır. Gidiş yönünüze göre solda mezarlığın girişi sağda Akay Paintball'un girişini görebilirsiniz.

AIRSOFT SPORUNUN KAZANIMLARI

21. Yüzyıl organizasyonlarının vazgeçilmez ögesi haline gelen “Takım Çalışması” nın başarılabilmesinde en önemli faktör, takım içerisindeki iletişimler ve ilişkilerdir. Kendilerini ve takımın diğer üyelerini çok iyi tanıyan, her üyenin takım içerisindeki rolünün ve değerinin farkında olan bireyler ancak etkin ve sağlıklı iletişim kurabilir ve sinerji yaratan etkin bir takım olabilirler.

Son 40 yıldır dünyada yaygın bir şekilde oynanan, ülkemize sadece 2008 yılından sonra oynanmaya başlamış olan olan " Airsoft "; bir "takım ve strateji" oyunudur. Eğlendirici, sportif, stratejik, aktivasyon yönü ağır basan zevkli ve eğitici bir takım oyunu olan Airsoft, takım ruhunu destekleyen tarafıyla hem eğitim, hem de bedensel faaliyetle zekânın bir arada kullanılmasını sağlar. Bireylerin birlikte hareket edebilme yetilerini ortaya çıkaran ve stresten arındıran bu zevkli oyun, takım yakınlaşmasına yapıcı katkılar da bulunmaktadır.

AIRSOFT VE GERÇEK YAŞAM
Airsoft sporunun kişiye kazandırdığı özellikler, gerçek yaşamda başarının, kendini gerçekleştirmenin, kendini ifade edebilmenin, aile hayatında ve iş hayatında daha verimli olmanın, mutluluk düzeyini artırmanın basamaklarını keyifle tırmanma ayrıcalığını yaşatmaktadır.
Bugün birçok insan, yaşı, cinsiyeti, eğitim – öğretim düzeyi, meslek gurubu, statüsü, ne olursa olsun insan olma özellikleri ve var olma güdüsü ile hayatını daha iyi hale getirecek meşru ve ahlaki düzeyi düşükse de gayri meşru yollara başvurmaktadır.
Airsoft, insanın var olma, kendini gerçekleştirme, mutluluk düzeyini yükseltme, meşru yollarla ilerleme yollarını anlamasını sağlayacak, bunları hayatına geçirmesi için teşvik edecek bir yaşam terapisidir.

AIRSOFT 'UN KİŞİYE KAZANDIRDIĞI DEĞERLER

Liderlik: Her takım bir lider tarafından sevk ve idare edilmektedir. Liderlik özellikleri olan kişiler bu yetenek ve liderlik bilgilerini kullanarak ekiplerini hedefe ulaştırmaya çalışırlar. Lider olarak seçilen kişinin ekibini tüm yetenek ve bilgisiyle yönetmesi beklenir çünkü sadece lider konumuna getirilmek bir insanı lider yapmaz. Oyun sırasında lider konumundaki kişi zayıf ve güçlü yanlarını da ortaya koyduğundan etkili bir liderlik eğitimi için Airsoft iyi bir eğiticidir.

Ekip ruhu: Ekip elemanları tim liderinin yönetiminde hedefe ulaşmaya çalışırken aynı zamanda birbirlerini de kollamak ve destek olmak durumundadırlar. Oyun sırasında aynı takımda olan insanlar özel yaşamlarında aralarındaki ilişki ve iletişim nasıl olursa olsun birbirlerine sıkıca bağlı ve uyumlu hareket etmek zorundadırlar. Hedefe ulaşmada önemli etkenlerden biri de birlikte uyum içinde hareket etmektir. İnsanın zaaflarını da açıkça ortaya koyan bu oyun, aynı zamanda kişinin güçlü yanlarını da ortaya çıkarmaktadır.

Lidere uyum: Ekip üyeleri uygulanacak strateji çerçevesinde lidere tam olarak uyum sağlamalı ve onun direktifleriyle hareket etmelidirler. Herhangi bir ekip üyesi kendi görevinin dışında bir hareket yapar, lideri dinlemezse sadece kendini değil diğer takım arkadaşlarını ve oyunu da tehlikeye sokar. Bu uyumsuzluk sebebiyle ekip, adam, puan kaybeder, stratejisi çöküntüye uğrar ve hedefe ulaşamaz. Liderlerine uyum sağlayan elemanlardan oluşan bir ekibin hem bu oyunda hem iş ve aile yaşamında başarı şansı oldukça yüksektir.

Ekip çalışmasına uygun olan ve olmayan elemanların tespiti için uygulanabilecek Airsoft her ortamda her kurum ve kuruluş tarafından uygulanabilir.

Doğal lideri ortaya çıkartma: Belirlenen strateji liderin komutasında uygulanırken lider oyun dışı kaldığında kimin lider olacağı belirlendiğinde böyle bir durumda komuta ikinci lidere geçer. İkinci lider de oyun dışı kaldığında ise diğer elemanlardan her hangi birinin liderlik pozisyonu alması beklenir. İçinde liderlik özelliği taşıyan fakat şu ana kadar ne iş hayatında nede sosyal hayatında bu özelliğini keşfedememiş ve ortaya çıkaramamış olan kişi bu zor ve acil durumda doğal olarak liderlik görevini üstlenir.
İnsanın içindeki potansiyel ve yetenekler zor durumlarda kendiliğinden ortaya çıkar. Airsoft doğal lideri ortaya çıkarmada, kişinin içindeki lideri görmesinde çok etkili bir eğitim oyunudur.

Zorluklarla mücadele: Çeşitli senaryolarla zorluk dereceleri artırılabilen Airsoft oyununda takım elemanları hedefe ulaşmak için her türlü engeli ve zorluğu aşmalıdırlar. Stratejiyi uygularken riskleri göze alan, rakip takımın stratejisine karşı mücadeleyi sonuna kadar devam ettiren ekip üyeleri gerçek hayatta da uygulayabilecekleri zihinsel beceriler elde ederler. Oyun sırasında mücadele ruhu yüksek olan ve olmayan elemanlar kendilerini belli edecektir.

Her şartta hayatta kalmaya çalışama: Zorlu anlarda, stratejinin başarılı olmadığı durumlarda bütün takım elemanları oyun dışı kalmış olsa dahi tek bir eleman oyuna devam ederek mücadeleyi sürdürmeli ve yeteneklerini ortaya koymalıdır. Son kalan kişiden beklenen bu davranış, aynı zaman da kişinin iş yaşamında ve sosyal hayatında da her şartta neler yapabileceği fikri verecektir.
Hemen pes etmeden hayatta kalma ve hedefe ulaşma azmini ortaya çıkarmada, test etmede
Airsoft iyi bir eğitim tercihidir.

Sabır: Hedefe ulaşabilmek için sabırla hareket edilmesi gerektiğinin bilinci bu oyunda daha iyi anlaşılır. Zira birçok oyun sabırsız takım elemanlarının oyuna konsantrelerinin kaybolmasından dolayı başarısızlığa uğrayabiliyor.
Kişiye sabırlı olmayı öğreten iyi bir strateji oyunu ve eğitim aracı olarak Airsoft’u işaret edebiliriz. Sabırsız ve aceleci kişiler ait oldukları ekiplerde sorun olabilmektedirler.

Strateji geliştirme: oyun öncesi her takım oyun stratejisini belirlemek zorundadır. Oyunun oynanacağı alana ve oyuncu sayısına göre strateji belirlenerek uygulamaya konur. Oyun içinde de stratejisini esnek kuran ekipler böylece karşı tarafın stratejisine göre pozisyon alabilirler. Oynan her oyunla kişinin strateji yeteneği ve bilgisi artacak, eksik yanlar tespit edilerek tamamlanabilecek, geliştirdikleri bu yetenekleriyle kişiler sosyal hayatlarında ve iş yaşamlarında kendi hayat stratejilerini oluşturabileceklerdir.

Hatalardan ders alma: Her oyunda yapılan hatalar analiz edilerek bir ders çıkartılır. Böylece hatalar dezavantajdan avantaja dönüştürülür. Kişiler hatalar karşısında yıkılmamayı ve hataları ilerleme için bir basamak olarak kullanmayı öğrenirler.

Başarısızlık karşısında yılamama: Kaybedilmiş bir oyun kazanılacak yeni bir oyunun başlangıcıdır. Yeni oyun için yeni strateji, yeni hedef, yeni motivasyon ortaya konur. Her oyunun başlangıcında kişi kazanma ve kaybetmeye hazır olarak oyuna başlamayı öğrenmek zorundadır. Bu tutum gerçek hayatta hedefe ulaşılamadığında yeniden başlama gücünü her zaman canlı tutar. Oyun sırasında öğrenilen bu özellik kişiyi diğerlerinden birkaç adım önde tutacaktır.

Başarısızlıkların başarı için bir basamak olarak kullanılabileceğini, başarılarınsa kişiyi motive ettiği ve yeni hedeflere yönelmesi konusunda vizyon sahibi yaptığını öğretmede Airsoft insanı psikolojik yönden de güçlendiren bir oyun olarak karşımıza çıkar.

Yeteneklerin Kullanılması: Ekip elemanları mevcut yeteneklerini ekibin başarısı, hedefe ulaşması için kullanırken gizli kalmış yeteneklerini de hayretle keşfederler. Zorda kaldığında yada fırsat bulduğunda veya şartlar uygun olduğunda bir çok insan kendisinden beklenmeyecek şekilde potansiyelini, yeteneklerini ortaya çıkartır. Airsoft bunun için iyi bir araçtır.

Kendini Keşfetme: Airsoft aynı zamanda kişinin kendini keşfedebildiği, kendini tanıyabileceği bir oyundur. Birçok yetenek, özellik, karakteristik yapı, gizli kalmış güçler, zaaflar, zorluk derecesinin vermiş olduğu gerilime göre oyun sırasında ortaya çıkabilmektedir.
İnsanın kendini keşfetmesi, sınırlarının ne kadar geniş olduğunu bilmesini sağlar.

 

AIRSOFT TANIYALIM

Airsoft Nedir ?
Airsoft askeri çatışma simülasyonudur. Oyunun askeri senaryosuna göre kişiler takımlara ayrılarak senaryonun gereğini icra ederler. Airsoft oyunlarında kullanılan ekipmanlar ve silahlar gerçeklerinin kopyasıdır. Airsoft silahlara replika adı verilmiştir.
 
Airsoft Tarihçesi
Airsoft, 1970'lerde Japonya'da ortaya çıkmıştır. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin Japonya'ya uygulattığı kanuni değişikliklerden dolayı Japonya'da sivillerin ateşli silahlara sahip olması mümkün değildi. Bunun üzerine, Japon tasarımcılar 1970'lerin ortasına doğru Airsoft'u geliştirdiler. İlk Airsoft silahları bugünkülere kıyasla örnek alınacak silahlar olmadığı için gerçekçi değildiler. Görünüşleri ağır bir şekilde gerçek silahı andırsalar da, silahların tasarımları orijinallerinin dış görünüşlerini tamamen yakalayamadılar.
 
UYARI
 
Airsoft silah ve ekipmanlar gerçeklerinin replikasıdır. Hiçbir şekilde gerçek ateşli silahlar değildir. Airsoft silah ve ekipmanların hiçbiri ateşli silaha dönüştürülemez. Hiçbiri ateşli silaha dönüştürmeye imkan sağlayacak şekilde üretilmemiştir. Gelişmiş airsoft silahlar 18 yaşından küçükler için tehlikeli ve sakıncalı olabilir. Airsoft silahlar ev yada özel oyun alanları dışında kamuya açık yerlerde, açıkta taşınmamalıdır. Silahlar dışarda taşınırken her zaman çanta içinde olmalıdır. Airsoft silahlar, gerekli güvenlik önlemleri alınmış oyunlar dışında, insanlara ve hayvanlara doğrultulmamalıdır. Ateş edilmemelidir. Airsoft silahlar kullanılırken mutlaka koruyucu gözlük takılmalıdır.

12 October 2014 Sunday 09:00

12 October 2014 Sunday 18:00


Turk Airsoft Spor Merkezi, Turk Airsoft, İstanbul, Sarıyer, İstanbul


View Map

Event Promoter

TURK AIRSOFT SPOR MERKEZİ
TURK AIRSOFT SPOR MERKEZİ

Airsoft Nedir ? Airsoft askeri çatışma simülasyonudur. Oyunun askeri senaryosuna göre kişiler takımlara ayrılarak senaryonun gereğini icra ederler. Airsoft oyunlarında kullanılan ekipmanlar ve silahlar gerçeklerinin kopyasıdır. Airsoft silahlara replika adı verilmiştir. 10000 m2 sık ağaç ormanlık alandan oluşmakta 10 ( 5+5 ) oyuncu ile oyun açılıp max 20 ( 10 + 10 ) oyuncu gurubunuz ile oyun düzenlenmektedir. Yarım Gün ve Tam Gün oyun etkinliği yapabilirsiniz.