31 January 2023 - Tuesday

Mobil Fotoğrafçılık ve Sosyal Medya İçerik Atölyesi

Online
Mobil Fotoğrafçılık ve Sosyal Medya İçerik Atölyesi

Event Details

Mobil Fotoğrafçılık + Sosyal Medya İçerik Atölyesi

Girişimciler, Markalar, Youtuber’lar, Instagrammer’lar, Sosyal Medyacılar Bu Atölye Tam Size Göre!

 

- Sosyal Medya’da etkili içerik nasıl oluşturulur?

- İçerik trendleri nelerdir?

- Akıllı telefonlarımızla nasıl profesyonel fotoğraflar çekeriz?

- Hedef kitle nasıl tespit edilir? 

- İletişim dilini nasıl oluştururuz?

- Etkileşim ve içerik stratejisini nasıl kurarız?

İşini sosyal medyadan büyütmek isteyenler, ajanslarda veya kurumlarda sosyal medya departmanlarında yeni işe başlayanlar ya da kendini geliştirmek isteyenler, akıllı telefonlarla güzel fotoğraflar çekmek isteyenler sizler için dopdolu atölyeler hazırladık. 

Reklam ve pazarlama sektörü profesyoneli olarak ben Özlem Dikel 18 senelik tecrübemle, kariyerim boyunca, Türkiye’nin en büyük reklamverenlerinin de içinde olduğu çok sayıda global ve yerel markanın iletişim çalışmalarında görevler aldım ve yaptığım birçok projede ve kampanyada ödüller kazandım. Yeni atölye programlarımızda fotoğraf çekiminden, Canva’da görsel düzenlemeye, içerik yazarlığından, sosyal medya stratejisine kadar ihtiyaç duyduğunuz tüm konuları sizlerle paylaşıyoruz. 

Ayrıca atölyelere katılan herkese 40 dk süren ve birebir gerçekleşen danışmanlık seansı hediye! Güler yüzümüz ve kıymetli birikimlerimizle sizleri atölyelerimize bekliyoruz.

Zoom üzerinden gerçekleşecek atölyemize detaylı bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Not: 3 atölye programına katılmak isteyenlere özel indirim uygulanacaktır.

Ayrıca instagram @mentormarka hesabımızdan bize mesaj da gönderebilirsiniz. 

 

ÖZLEM DİKEL KİMDİR?

Reklamcı ve iletişimci olan Özlem Dikel’in sektör macerası 2004 senesinde başladı. Reklamcılık ve pazarlama kariyerinde, dünyanın lider reklam ajansları TBWA, Drive Dentsu, uğradığı duraklardan birkaçıdır. 18 yıldır reklam ve pazarlama sektöründe Executive Creative Director ve Head of Marketing olarak çalışan Dikel, aynı zamanda fotoğrafçılık tutkusuyla kariyerini, dünyanın çeşitli yerlerine gerçekleştirdiği uzun fotoğraf seyahatleriyle renklendirdi. Böylece sayısız şehir ve birbirinden alabildiğine uzak uç coğrafyaları objektifine yansıttığı başarı ve macera dolu bir geçmiş yarattı.   Reklamcı, fotoğrafçı ve iletişimci olarak, bütün yeteneklerini biraraya getirerek 2017 yılında kendi markasını oluşturdu. Başarılı reklamcılık ve pazarlama geçmişindeki deneyimlerini aktarmak ve fotoğraf severlerin fotoğraf algısının daha nitelikli bir hal almasını sağlamak için çalışmalara başladı ve “Özlem Dikel Fotoğraf Atölyesi”ni kurdu. Şirket kurulduktan iki ay sonra, yoğun talep üzerine, iki şubeli bir fotoğraf atölyesi olarak hizmet vermeye başladı. Çeşitli şirketlerde verdiği seminerlerde fotoğraf, reklamcılık ve pazarlama, sosyal medya gibi konularla geniş kitlelerin yoğun ilgisini uyandırmayı başardı. Boğaziçi Üniversitesi’nde “Brandmarker Pazarlama ve Reklamcılık Yarışması’nda”, ’Reklamcılık ve Pazarlama’ üzerine seminerler verdi. Doğuş Otomotiv, Intertech, Denizbank, Index Grup, Ataşehir Belediyesi gibi markalarla kurumsal iletişim çalışmaları gerçekleştirdi.  2018 senesinde görüntüleme sektörünün lider markalarından biri olan Viewsonic marka elçiliğini üstlendi. Daha sonra fotoğraf atölyesini hizmet verdiği markaların sektörel talepleri doğrultusunda pazarlama ve reklamcılık alanındaki donanımını kullanabileceği dijital reklam ajansına dönüştürerek ODCA (Özlem Dikel Creative Agency)’i kurdu. Sosyo-ekonomik koşulların sürdürülebilirliği tehlikeye atmasıyla ODCA’i sonlandırdı. 5 sene boyunca Photoline dergisinde editör ve köşe yazarı olarak yer aldı. Gezi ve Kültür-Sanat dergileri olan ‘Sırtçantam’ ve ‘Olympos’ dergisinde fotoğrafları ve yazıları yayınlandı. FotoMaraton fotoğraf yarışmasında 2019 ve 2022 yıllarında jüride yer aldı.

HİZMET VERDİĞİ MARKALAR: Doğuş Otomotiv, Deniz Bank, Odeabank, Turkcell, Sephora, Digiturk, Index Grup, Intertech, Lays, Casper, KFC, Arzum, Titanic Hotel, Metro Cash & Carry, Tüvtürk, Dyo, Tekzen, The Green Park Hotel, Kibar Holding, Toprak Holding, DKY İnşaat, Aşçıoğlu İnşaat, Sanovel, Beşiktaş Belediyesi, Ataşehir Belediyesi, Viewsonic, Conforama Türkiye, Aselsan, Pfizer, Sandoz, Aptamil, Abdi İbrahim, Bausch + Lomb, Sanovel, BASF Türkiye, Epic.

KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI ETKİNLİKLER, KONFERANSLAR, SEMİNERLER, WORKSHOPLAR: -Boğaziçi Üniversitesi’nde “Brandmarker Pazarlama ve Reklamcılık Yarışması’nda”, ’Reklamcılık ve Pazarlama’ üzerine seminer verdi. -Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Marketing and Sales Day'de 'Dijital Pazarlama' konusunda konferans verdi. -DenizBank Deniz Akademi etkinliklerinde konuşmacı olarak yer aldı. -TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Fotoğraf Konuşmaları’nda konuşmacı olarak yer aldı. -Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Trend Topic'te Instagram İçerik Atölyesi konulu seminer verdi. -Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenen ’17. Genç Akademi’de A’dan Z’ye Mobil Fotoğrafçılık konulu seminer verdi. -Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenen Trend Topic’te Reklamcılık üzerine seminer verdi. -Intertech firmasının düzenlediği Intertalks’ta konuşmacı olarak yer aldı. -Nişantaşı Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak seminerler verdi. -Ataşehir Belediyesi’nin Kadın Girişimcilik Merkezi’nin düzenlemiş olduğu etkinlik ve konuşmalarda 6 kez konuşmacı olarak yer aldı. -Kavram Okulları’nın Kariyer Günleri etkinliğinde konuşmacı olarak yer aldı.

Performers

Özlem Dikel

31 January 2023 Tuesday 20:00

31 January 2023 Tuesday 22:20


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Mentor Atölye

Mentor olarak kurumunuz ve markanız için, stratejik ve tümleşik iletişim çözümleri sunan bir iletişim ajansıyız. Markalarımız ile en başından bir ortaklık ilişkisi oluşturarak, temelde markanın ihtiyaçlarını saptar ve bu ihtiyaçlara en üstün performans ile cevap veririz. Güçlü fikirler, özgün konseptler ile kreatif tasarımlar yapıyoruz. Güvenilir ve iz bırakacak yolu çizip, takip ediyoruz. Müşterilerimizin sadece iletişim projelerini gerçekleştirmiyor, yerel ve uluslararası iletişim stratejilerini de oluşturuyoruz. Müşterilerimize yaptığımız işlerle, bütçeleri ne kadar büyük yada küçük olursa olsun, benzersiz yollarla, onları hedef kitleleri ile en kısa yoldan buluşturuyoruz. Aynı zamanda reklam ve pazarlama sektöründe çok uzun yıllara dayanan birikimlerimizi Mentor Atölye çatısı altında farklı workshoplarla sizlerle paylaşıyoruz.