27 November 2022 - Sunday

TuzBiber Stand-Up Gecesi

Ankara, Çankaya
TuzBiber Stand-Up Gecesi

Event Details

TuzBiber bağımsız komedyenlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan ve Türkiye’de stand-up komedi kültürünü insanlara ulaştırarak yaygınlaşmasını amaçlayan bir komedi kulübüdür. TuzBiber stand-up komedi sanatını icra etmek isteyenlerin materyallerini sergilemeleri adına özgür ortamı ve şartları tedarik etmeye gayret gösterir, sahnelerini hazırlar ve kendilerini ifade etmeleri için bir platform sunar.

2015 yılından beri TuzBiber sahnelerine çıkan birbirine benzemez yüzlerce komedyen ve komedyen adayı kalabalık önünde espri yoluyla farklı konulara kendi bakış açılarını yansıtarak şakalarını dile getirme imkanı yakalamıştır. Komedyenlerin içeriğine müdahil olmayan TuzBiber, ayrıca düzenlediği Açık Mikrofon gecelerinde sahnesini sadece profesyonel komedyenlere değil, komedyen olmak isteyen herkese açar ve şakalarını denemek isteyenlere süre dışında pek bir sınır çizmez. Ustalaşmanın yıllar alabildiği bu sahne sanatında onların materyallerini geliştirmesine ortam oluşturur.

Bir bakıma komedi bağlamında TuzBiber, Ajdar ile Shakespeare’e eşit mesafede duruyor olabilir. TuzBiber komedi üzerine kafa patlatan çok sayıda insanın düzenli olarak bir araya gelmesine ve birbirlerini beslemesine de vesile olurken birçok mekanda stand-up etkinlikleri, Açık Mikrofon geceleri dışında işitsel ve görsel komedi içeriklerine ön ayak olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir.

TuzBiber’de görüşmek üzere!

Performers

TuzBiber

27 November 2022 Sunday 21:00

27 November 2022 Sunday 23:00


Last Penny Büklüm, Büklüm Caddesi No:41, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Last Penny
Last Penny

Last Penny Büklüm Sahnesi