25 November 2022 - Friday

Raja Yoga Kleshas IV : Ahamkara Meditasyonu

Online
Raja Yoga Kleshas IV : Ahamkara Meditasyonu

Event Details

Işığın Mücevherleri olarak Raja Yoga çalışmalarına sizleri de davet ediyoruz. Meditasyon çalışmalarımız beş klesha üzerine devam ediyor.
Kişilik duygusu, kişinin bilgi araçlarıyla özdeşleşmesinden kaynaklanır. Alt ego ya da kişilik, zihin dış dünya hakkında bilgi toplamak için kullanıldıkça gelişir. Aşağıdaki metin egonun kendini nasıl tanımlamaya çalıştığına dair mükemmel bir açıklama sunmaktadır.

Tıpkı kişisel bir benliğe tutunduğumuz gibi, sosyal bir benliğe de tutunuruz. Sosyal kimliğimize inandığımız ve kişilerarası ilişkilerimiz tarafından üretilen sağlam bir benlikten dinlenmeye çalıştığımız sürece, bu benliğin kaybından korkarız. Yaşamın kendisini savunduğumuza inanarak tüm kaynaklarımızı benlik denen kavramı beslemeye ve savunmaya adadığımızı fark ederiz. Kişilerarası ve sosyal acılardan kurtulma fikri hoşumuza gidebilir ama zor kazanılmış sosyal kimliklerimizi bırakmaktan çekiniriz. Ben ebeveyn, çocuk, öğretmen, arkadaş, Amerikalı, Hıristiyan, Budist, doğa aşığı değilsem kimim?

Çalışmamızda görüşmek üzere.

25 November 2022 Friday 21:00

25 November 2022 Friday 22:00


Online Event - Işığın Mücevherleri - Meet

Event Promoter

Biletino Logo
Işığın Mücevherleri Questions For Organizer?

Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri için bir araya gelmiş bir topluluktur ve spiritüel hayatı keşfetmenize yardım eder. Teozofiyi, Eskimeyen Bilgeliği, Agni ve Raja Yoga geleneğini, Mahatmaların izlerini takip eder. İnsanın yüksek fakülteleriyle ilgili konularda, hayatın içinden örneklerle grup halinde çalışır.