28 July 2014 - Monday

THE EDİTOR Live @ KROW

İstanbul, Beyoğlu
THE EDİTOR Live @ KROW

Event Details

ELEKTRONIK MÜZIGIN ÖDÜLLÜ ISMI “THE EDITOR” ISTANBULDA...

MMTV tarafından yılın en iyi club şarkısı dalında aday gösterien “THE EDITOR”, 28 TEMMUZ PAZARTESI, BAYRAMIN İLK GÜNÜ KROW ISTANBUL’DA.

Müzik kariyerine 1996 yılında 15 yaşındayken piyano dersleri ile başlayan Vasil Ivanov, 1997 yılında elektronik müzik grubu "EDIT" i kurmasının ardından performansları ile adından söz ettirmeye başladı. 2000 yılında, Bulgaristan merkezli plak şirketi AveNew Productions bünyesinde müzik çalışmalarına devam ederek, Bulgaristan' ın pop müzik yıldızlarına besteleri ile destek verdi.

Müzik kariyerindeki dönüm noktalarını kısaca özetlemeye çaılırsak:

2003 yılında "EDIT" grubu olarak ilk albümünü yayınlamasının ardından MMTV tarafından yılın en iyi club arkısı dalında aday gösterildi.

2006 yılında BG Radio için remixler yapmaya baladı. Besteci olarakta en çok izlenen TV programı "The Slavi Show" tarafından ödüle layık görülürken, Amerikalı piyanist Ruth Munsey için düzenlemeler, mix ve orkestrasyon çalımaların gerçekletirdi.

2007 yılında, reklam ajansları için reklam ve film müzikleri üretmeye balayarak, “History and Capabilities of Tools for Electronic Music” kapsamında workshop ve seminerler gerçekletirdi.

2008 yılında, ses mühendisi kimlii ile canlı konserler ve etkinliklerde yer alarak, Harmony Studio' da recording, mixing ve mastering mühendisi olarak hatırı sayılır prodüksiyonlara imza atmaya devam ediyor.

2010 yılında "EDIT" grubu olarak piyasaya çıkardıı “Like a Ship in the Deepest Ocean”, Türkiye radyolarında en çok çalınan arkılar listelerine girmeyi baardı. Bu baarının ardından, stanbul’ a davet edilerek tüm enstrumanların canlı çalındıı house müzik performasını gerçekletirdi.

2011 yılında kendi plak irketi Analogic Records' u kurdu. yi bir satıgrafii yakaladıı chillout arkıları piyasaya çıkartarak Ingiltere' den Imarri ile ortak projeler gerçekletiridi.

2012 yılında, elektronik müziin önemli markaları olan Imsomnia FM Records ve Daddy Tank Records UK için arkılar piyasaya çıkarmaya baladı.

2013 yılında, tüm dünyadaki elekronik müzik kiltesine ulamasını salayan plak irketleri ile çalımaya baladı. Bunlar arasında Groovologic Records, Balkan Connection Records, Seaburn Records ve Nueva Deep Records sayılabilir.

WARMUP & AFTER PARTY/GUR HEKIM

KROW’ UN MÜZİK DİREKTÖRLÜĞÜNÜ VE RESIDENT DJ’LIGINI YÜRÜTEN GUR HEKIM, GROOVOLOGIC RECORDS ADINA WARMUP VE AFTER PARTY‘ DE SET BAŞINDA OLACAK.

28 July 2014 Monday 23:00

29 July 2014 Tuesday 05:00


KROW, Asmalimescit Mah. Sehbender Sok. No:4 Beyoğlu, Istanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter