08 June 2022 - Wednesday

AKADEMİ AKCAN ÇARŞAMBA KONSERLERİ - Doruk Görkem Tokur Piyano Resitali

Ankara
AKADEMİ AKCAN ÇARŞAMBA KONSERLERİ - Doruk Görkem Tokur Piyano Resitali

Event Details

AKADEMİ AKCAN, “Çarşamba Konserleri” kapsamında dönemin kapanış konserini genç yaşında önemli başarılar kazanmış bir piyanistle gerçekleştiriyor. Akademi Akcan’ın eğitmenleri arasında yer alan ve barok temalı bir resital verecek olan Doruk Görkem Tokur, Johann Sebastian Bach ve Domenico Scarlatti’nin eserlerini seslendirecek.

 

PROGRAM

JOHANN SEBASTIAN BACH

- Partita No. 2 in C minor, BWV 826

     Sinfonia

     Allemande

     Courante

     Sarabande

     Rondo

     Capriccio

DOMENICO SCARLATTI

- Sonata in D minor, K. 9

- Sonata in D Major, K. 491

- Sonata in F minor, K. 466

- Sonata in D minor, K. 141

 

Doruk Görkem Tokur: Ankara’da 1991 yılında doğan Tokur, 5 yaşında piyano dersleri aldı ve çocuk korosunda şarkı söyledi. 2002 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvar’nda Menekşe Akar ile piyano eğitimine başladı. 2010 yılında Yeşim Alkaya ile çalışmaya devam etti ve 2020 yılında yüksek lisans programından mezun oldu.

Gülsin Onay, İdil Biret, Hüseyin Sermet, Rengim Gökmen’in yanı sıra çok sayıda yabancı hocanın ustalık sınıflarına katılan Tokur, Floransa’da Scuola di Musica di Fiesole’de Andrea Lucchesini ile sanatta uzmanlaşma eğitimi aldı, yurtiçinde ve yurtdışında konserler verdi.

Kariyeri boyunca birçok başarıya imza atan Doruk Görkem Tokur, ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüller ve dereceler kazanmıştır.

08 June 2022 Wednesday 20:00

08 June 2022 Wednesday 21:00


Akademi Akcan Müzik Bale Dans Eğitim Merkezi, Hilal, 686. Sokak No:3, Çankaya/Ankara, Türkiye, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Akademi Akcan
Akademi Akcan Questions For Organizer?

Akademi Akcan, Türkiye'nin kültür ve sanat alanındaki gelişimine hizmet vermek amacıyla 1 Ekim 2003 tarihinde faaliyete geçmiştir. Etkinliklerimiz arasında kendi öğrencilerimizin ve uluslararası sanatçıların katılım sağladıkları konserler, organizasyonlar, festivaller, müzik ve dans günleri-gösterileri bulunmaktadır. Deneyimli ve profesyonel eğitimci kadrosuyla kaliteli müzik eğitimine verdiği hizmetin yanı sıra Akademi Akcan, kısa süreye sığdırdığı pek çok konser etkinlikleriyle de Ankara'nın kültür ve sanat yaşamına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Comments