25 May 2022 - Wednesday

Raja Yoga Niyama 3:Tapas Meditasyonu

Online
Free
Raja Yoga Niyama 3:Tapas Meditasyonu

Event Details

Değerli Katılımcılar,

Işığın Mücevherleri olarak Raja Yoga çalışmalarına sizleri de davet ediyoruz. Meditasyon çalışmalarımız beş kural üzerine ilerleyecektir.

Raja Yoga'nın üzerine meditasyon yaptığımız bu beş kural, kişisel benliğimizin yaşamını yönetir ve enkarnasyondaki karakterimizin temelini oluşturur. Yama veya Niyama günlük yaşamı kontrol altına alan faktörler olarak kabul edilene kadar gerçek öğretmen yoga uygulamalarına izin verilmediği bilinmektedir.
İçsel ve dışsal arınma, memnuniyet-gönül ferahlığı, yüksek arzular, manevi kaynaklara çalışmak ve Ishvara'ya bağlılık nijama'yı (veya beş kuralı) oluşturur.

Bu meditasyonda yüksek dünyalara karşı duyulan özlemler üzerine çalışacağız. Tapas ya da üçüncü kural, fiziksel düzlemde etkili olur ve böylece vücudunun her atomu şevkle ve çabayla alevlenir... Bu ideale doğru "ilerlemek" ya da amaca doğru yol alabilmek yogaya talip olan kişide o kadar derin olmalıdır ki, hiçbir zorluk onu geri çevirmemelidir. Ancak bu nitelik geliştirilip kanıtlandığında ve hiçbir sorunun, hiçbir karanlığın ve hiçbir zaman öğesini engelleyemeyeceği anlaşıldığında, kişinin bir Üstadın öğrencisi olmasına izin verilir. Alevli çaba, istikrarlı, ısrarlı özlem ve ideal vizyona kalıcı sadakat, öğrenciliğin olmazsa olmazlarıdır.

Meditasyon yapmak ve adımlarımızı bizden önce buralardan yürümüş sayısız varlığın ayak izlerine göre atmak öğrenciliğin doğasını parçasıdır. Yoldaki derinliği, yüksekliği ölçmeli ve kendimizi zorlu tırmanışlara alevli, yüksek özlemler içinde hazırlamalıyız.

Adreslerimiz

https://linktr.ee/isiginmucevherleri

Meditasyonumuzda görüşmek üzere. 

25 May 2022 Wednesday 22:30

25 May 2022 Wednesday 23:15


Online Event - Işığın Mücevherleri - Meet

Event Promoter

Biletino Logo
Işığın Mücevherleri Questions For Organizer?

Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri için bir araya gelmiş bir topluluktur ve spiritüel hayatı keşfetmenize yardım eder. Teozofiyi, Eskimeyen Bilgeliği, Agni ve Raja Yoga geleneğini, Mahatmaların izlerini takip eder. İnsanın yüksek fakülteleriyle ilgili konularda, hayatın içinden örneklerle grup halinde çalışır.

Comments