17 March 2022 - Thursday

Kolektif Hikayeler

Online
Kolektif Hikayeler

Event Details

Kolektif Hikayeler’e hoş geldin!

Sözlü Lego hiç oynadın mı?

Oynayanlar kafa resetlemeye birebir olduğunu söyluyorlar. 5 ila 8 kişi bir araya geliyor ve moderatör eşliğinde ortak hikaye üretiyor. 

Aktif katılımcısın, çünkü senin sözlü Lego parçanı sadece sen ekleyebiliyorsun! 

Geleyim de kendimi nasıl bir ortamın içinde bulacağım?

Üç aşamalı bir sistem oluşturduk. İlk başta bir ısınma oyunu ile dış dünyayı geride bırakarak oyun-seven halimize bağlanıyoruz. Sonra hikaye anlatım kısmı başlıyor. Bu kısımda takip ettiğimiz belli başlı adımlar var. Her katılımcı moderatörün yönlendirmeleriyle bu adımlardan birini tamamlıyor. Hikaye kısmının tek kuralı var: kendinden önceki hikayeye bağlı kalarak devam etmek. Üçüncü kısımda ise herkes macerada neler yaşadığı üzerine sırayla yüksek sesle düşünüyor. Biz buna ‘Paylaşım Alanı’ diyoruz.

Buluşma bittiğinde rahatlamış, keyifli zaman geçirmiş ve yanındaki insanlarla bağ kurmuş şekilde ayrılıyorsun. 

Burada kimler var?

Senin gibi yaratıcılık, neşe, keşif ve bağ kurma arayışı içerisinde olan insanlardan oluşuyor. Burada “benim değil, bizim” diyenler dinleyerek ve eğlenerek yeni bir gerçeklik oluşturmak için buluşuyorlar. Kolektif Hikayeler’de hep beraber sihirli bir alan yaratıyoruz.

Seni de aramızda görmek isteriz. 

17 March 2022 Thursday 21:00

17 March 2022 Thursday 22:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Kolektif Hikayeler

Farklı bir şeyler yapmak, yeni insanlarla tanışmak, yaratıcılığını yeniden hatırlamak istiyorsan , kendini doğaçlama ifadede güçlendirmek istiyorsan doğru yerdesin!