30 January 2022 - Sunday

ÖZŞEFKAT ATÖLYESİ

Eskişehir
ÖZŞEFKAT ATÖLYESİ

Event Details

Bu atölyede Psikolog Dr. Kristin Neff ve Psikolog Dr. Christopher Germer tarafından geliştirilmiş olan Öz şefkatli Farkındalık programını temel alarak, kendimize şefkatle yaklaşmanın yolları konuşulacaktır.

Atölyede, öz şefkatin bilimsel temellerinden bahsedeceğiz, deneyimsel uygulamalarla gündelik hayatta özşefkati hayatımıza dahil edebilmenin yollarını araştıracağız.

Atölyenin içeriği;

  • Öz Şefkat Nedir?
  • Öz Şefkat yaklaşımının teorik ve bilimsel yapısı
  • Teoriden uygulamaya geçiş
  • Günlük hayatta kullanılabilecek Özşefkat uygulamaları
  • Soru&Cevap

Atölye 2 oturumdan oluşacaktır. Atölye süresi 2 saattir.

Atölyenin Amacı

Atölyenin amacı, bize acı veren duygularla baş edebilmek için, kanıta dayanan Öz Şefkatli Farkındalık programından teoriler, araştırmalar ve somut pratikler sunmaktır.

Katılımcılara tartışma, meditasyon ve deneyimsel egzersizler vasıtasıyla gündelik hayatlarına öz şefkati dahil edebilmeye yönelik pratik beceriler kazandırmak amaçlanmaktadır.

Kimler için?

Özşefkat herkes tarafından geliştirilebilir bir beceri olduğundan program 18 yaş üstünde olan herkese açıktır.

Önemli:

  • Atölyenin girişinde; “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacaktır. Atölye alanına gelirken HES uygulamasını telefonunuzda hazır bulundurulması gerekmektedir.
  • Katılımcıların aşı kartı ibrazını yapması gerekmektedir. Aşı kartı/PCR testi olmayan katılımcıların atölyeye katılımları mümkün olmayacaktır.
  • Katılımcılar atölye boyunca maske takılması zorunludur.
  • Atölye sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.

30 January 2022 Sunday 14:00

30 January 2022 Sunday 16:00


Uçurtma Kitap & Cafe, İstiklal Mahallesi Adalar Sokak 23/B, Odunpazarı, Eskişehir


View Map

Event Promoter

Zehra Kocagül I Kindfulness
Zehra Kocagül I Kindfulness Questions For Organizer?

Zehra Kocagül; Klinik Psikoloji Uzmanı ve Center for Mindful Self- Compassion organizasyonunun Uluslararası Öz-Şefkatli Farkındalık Eğitmenidir. Şefkat Odaklı Terapi, Varoluşçu Psikoloji ve Utanç üzerine dünyanın önde gelen isimlerinden eğitimler aldı. Hindistan’da meditasyon ve yoga felsefesi üzerine yoğunlaştı. Yoga temel metinlerini konu alan 2 yoga kitabının (Yoga Vazista 2- 3 ) Türkçe’ye kazandırılmasında görev aldı. Kendi hayatında nefes, meditasyon ve öz şefkati birleştirdiği pratikler üzerine çalıştı. Bali’de katıldığı Sessizlik inzivası , bu pratiklerinde derinleşmesini sağladı. Hindistan ve Bali’de yaptığı çalışmalar kendini ve insan doğasını keşfetmesinde büyük rol oynadı. Yaşamın her anının besleyiciliğine inanıyor; tüm canlıları gözlemlemeyi, onlardan öğrenmeyi seviyor. Birey, kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla şefkat, öz-şefkat ve kendilik üzerine çalışmalar yapıyor.

Comments