06 January 2022 - Thursday

Derin Okuma Ray Bradbury

Online
Derin Okuma Ray Bradbury

Event Details

Derin Okuma Ray Bradbury

Yazanlar, editörlüğe yeni başlayanlar ve okurluğunu geliştirmek isteyenler için Derin Okuma 1.Grup, yolculuğuna Ray Bradbury’nin Yazın Sanatı ve Yaratıcı Yazarlık kitabıyla başlıyor.

Mars Yıllıkları ve Fahrenheit 451’in yazarı, bu kitabında bizlere kendi yazar odasının kapısını açarken aynı zamanda kurmacanın dinamiklerine ışık tutan değerlendirmeler yapıyor.

Program

Editör ve yazar koçu Serda Kranda Kapucuoğlu ile eş zamanlı yürütülen Derin Okuma 4 haftada tamamlanmaktadır.

Haftalık buluşmalarda her katılımcı önceden belirlenen yere kadar kitabı okumuş olarak gelir. 

Her oturum 2 saat sürer.

Perşembe geceleri 20.00-22.00 saatleri arasında online olarak gerçekleşir.

Serda Kranda Kapucuoğlu – Editör ve Yazar Koçu


2001 yılından itibaren yayıncılık sektöründe birçok farklı alanda deneyim sahibi olan Serda Kranda Kapucuoğlu, okumanın ve yazmanın bir zümre işi olmadığına inanır. Emeğe, çabaya, bir daha bir daha denemeye ve lüzumlu hallerde bırakmanın gücüne inanır. Yüzlerce kişiyle gerçekleştirdiği birebir, grup ve kurumsal atölyelerde pek çok kez şahit
olduğu gibi insanın içindeki potansiyel herkese eşit dağıtılmıştır ancak sadece bazıları o potansiyeli canlandırabilmiştir. Anlatıcısı ve dinleyicisiyle Bi’Oda’yı, potansiyel körükleyen ve bu açığa çıkanları deneyimlemeye teşvik eden bir yer olarak kurguladı.

Cesarete pek inanmıyor… Yapmaya ve gereğini yapmaya yapmaya inanıyor. Belki de cesaret de böyle bir şeydir, ayırt edemiyor.

Mümkün Dergi Kurucu ortağı, Onedio/yazio yazarı, birçok çok satan kitapla birbirinden tatlı yazarların kişisel editörü. 360 derece editörlük yapar. Mesleğine aşıktır. Okur yazar atölyeleri düzenler, kitaplara olduğu kadar yazarlara, yazarlar kadar da yazmaya çalışanlara bayılır.

Çünkü anlatmanın, hak olduğuna inanır.

06 January 2022 Thursday 20:00

27 January 2022 Thursday 22:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Bi' Oda Atölye Questions For Organizer?

Bi'Oda Atölye, Editör ve Yazar Koçu Serda Kranda Kapucuoğlu tarafından kişisel gelişim, okur/yazar atölyeleri ve okuma kulüpleri organize etmek üzere kuruldu.