05 January 2022 - Wednesday

Uydurmaca Atölyesi

Online
Uydurmaca Atölyesi

Event Details

Uydurmaca Yazı Atölyesi

Yazmanın sanatsal üretimlerle sınırlı olmadığını hatta işin içinden sanatsal ve varoluşsal kaygıları çıkardığımızda aşırı eğlenceli bir şey olduğunu hiç deneyimlemiş miydiniz? 

Uydurmaca yazı atölyesi, “Sanat sanat için midir yoksa sanat toplum için midir?” sorularıyla hiç ilgilenmez. Uydurmaca yazı atölyesi mahallenin meraklı ve haylaz çocuğudur ve o, şöyle der, “Sanatı bilmem ama yazmak, kesinlikle iyi vakit geçirmek için.” 

Yazarak eğlenmek, içinizden neler çıktığını görmek, biraz mantıklı saçmalamak, kelimelerle oyunlar oynamak ister misiniz? 

Bu atölyede bir şey olsun diye yazmıyoruz, yazmak için yazıyoruz. Yazıyoruz, eğleniyoruz, gülüyoruz ve uzaklara bakarken dalıp gidiyoruz. Dileyenler kalemin tepesini dişleriyle kemirebiliyor ya da saçı uzun olanlar, tutamları işaret parmaklarına dolayabiliyorlar. 

Program

4 Haftada tamamlanır.

Her oturum 2 saat sürer. 

Çarşamba geceleri, 20.00-22.00 saatleri arasında online olarak gerçekleşir. 

Kazanımlar

İyi, neşeli ve hafifleyerek geçirilen 2 saat. Buruşturup atmak ya da torunlar için saklamak üzere yazılmış bir dolu şey… Bundan daha iyi nasıl olur?

Serda Kranda Kapucuoğlu – Editör ve Yazar Koçu


2001 yılından itibaren yayıncılık sektöründe birçok farklı alanda deneyim sahibi olan Serda Kranda Kapucuoğlu, okumanın ve yazmanın bir zümre işi olmadığına inanır. Emeğe, çabaya, bir daha bir daha denemeye ve lüzumlu hallerde bırakmanın gücüne inanır. Yüzlerce kişiyle gerçekleştirdiği birebir, grup ve kurumsal atölyelerde pek çok kez şahit
olduğu gibi insanın içindeki potansiyel herkese eşit dağıtılmıştır ancak sadece bazıları o potansiyeli canlandırabilmiştir.
Anlatıcısı ve dinleyicisiyle Bi’Oda’yı, potansiyel körükleyen ve bu açığa çıkanları deneyimlemeye teşvik eden bir yer olarak kurguladı.

Cesarete pek inanmıyor… Yapmaya ve gereğini yapmaya yapmaya inanıyor. Belki de cesaret de böyle bir şeydir, ayırt edemiyor.

Mümkün Dergi Kurucu ortağı, Onedio/yazio yazarı, birçok çok satan kitapla birbirinden tatlı yazarların kişisel editörü. 360 derece editörlük yapar. Mesleğine aşıktır. Okur yazar atölyeleri düzenler, kitaplara olduğu kadar yazarlara, yazarlar kadar da yazmaya çalışanlara bayılır.

Çünkü anlatmanın, hak olduğuna inanır.

Performers

Serda Kranda Kapucuoğlu

05 January 2022 Wednesday 20:00

26 January 2022 Wednesday 20:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Bi' Oda Atölye Questions For Organizer?

Bi'Oda Atölye, Editör ve Yazar Koçu Serda Kranda Kapucuoğlu tarafından kişisel gelişim, okur/yazar atölyeleri ve okuma kulüpleri organize etmek üzere kuruldu.