22 January 2022 - Saturday

Yönetimin Temel Yapısı Eğitimi

Online
Yönetimin Temel Yapısı Eğitimi

Event Details

İnovatif bakış açısı ile profesyonel dünyada geçerli bilgilere dayalı olarak hazırlanan bu eğitim programı, katılımcıların liderlik kabiliyetlerini geliştirmeyi ve yöneticilik vizyonlarına değer katmayı hedeflemektedir.

Günümüzdeki işletmelerde uzmanlıklar ile birlikte yöneticilik pozisyonları da tanımlanmaktadır. Yönetici pozisyonlarında çalışacak kişilerin, pozisyonun gerektirdiği işleri yapabilmeleri ve kendilerine bağlı kişileri idare edebilmeleri gerekmektedir.

İyi bir yöneticilik için ise yönetim biliminde tanımlanan temel yaklaşımların bilinmesi gerekir. Bu programın amacı firmalarda yönetici pozisyonunda olan veya yönetici adayı olan kişilere, insan yönetiminde ve işlerin yönetiminde temel bilgileri aktarabilmektir. Katılımcıları yöneticilik konusunda eğitmek ve bilinçlendirmektir.

Eğitim İçeriği ve Konu Başlıkları:

Yönetimde temel kavramlar ve tanımlar,
Yönetim düşüncesinin doğuşu, gelişimi ve evrimi,
Yönetim yaklaşımları,
Geleneksel/profesyonel yönetim dönemi,
Klasik ve neoklasik yaklaşımlar,
Modern yönetimin gelişim süreci,
Durumsallık yaklaşımları,
Değer zinciri yönetimi
Modern esnek örgüt tasarımları,
Sıfır hiyerarşi katılımlı yönetim,
Öğrenen Örgütler,
Yenilikçilik

Konuşmacı

Berrin Yangınözü
Yönetim Danışmanı ve Eğitmen

Kısa Özgeçmiş:
9 Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliğini ilk 4 senede tamamlayarak, Mühendislik fakültesini 2.cilikle bitirdi. Kanada Newfoundland ve Hong Kong Üniversitesinde Burslu okuma fırsatı yakaladı.

Dünyanın jeoloji ve jeofizik konusunda çok başarılı bilim insanları ile çalışıp Tibet’te çalışan ilk bayan bilim kadını ünvanını aldı.

Praktiker/Metro AG bünyesine sektörden olmayıp dışarıdan katılan ilk bayan satınalma müdürü ünvanını alarak ve kısa sürede gelecek vaat eden yöneticiler klasmanına girerek Boğaziçi Üniversitesinde MBA yapma fırsatı yakaladı.

Bursa’da ilk yerel yapı maket açılışı ve danışmanlığı yaptı. Koçtaş Grubuna dışarıdan alınan ilk mağaza-operasyon Müdürü oldu.

Best Buy TR operasyonunda İzmir’de açılan ilk mağazasında Genel Müdür ünvanını alarak BB kültürünün, ekip oluşturulması ve eğitim aşamalarında görev aldı.

Şimdi, belirli kuruluş ve yöneticilere Perakende konusunda danışmanlık; Uluslar arası ve Türkiye de bireysel ve Kurumsal Koçluk Sertifikasyon Programlarında Öncü Kurum Livcon’un ilk Advanced Master-premium ve kurumsal mentörlerindendir.

Kurumsal-Bireysel Koçluk, küçük ve Orta ölçekli şirketlerde kurumsallaşma, markalaşma ve 1.-2. kuşak çalışmaları yönetici ve danışmanlığı, kurumsal iç yönetim danışmanlığı, İzmir Ekonomi Üniversitesi PT öğretim üyeliği (organizasyon, yönetim , satış, pazarlama, iletişim ve perakende konularında) yapmaktadır.

Türkiye Perakendeciler Derneği Federasyonu- EGE PERDER eğitmenliği, Market ve Mağaza dergisi, Peratrend ve Perakende.org portallarında uzmanlık alanı olan perakende ile ilgili köşe yazarlığı yapıyor.

22 January 2022 Saturday 10:00

22 January 2022 Saturday 22:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Kurumsal Bakış Eğitim Danışmanlığı
Kurumsal Bakış Eğitim Danışmanlığı

25 yıldır konusunda uzman ekibimiz ile “Kurumsal Bakış Eğitim” olarak pek çok sektöre özgün eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Kuruma özel tasarlanan, zamana yayılan ve sonuçları ölçülebilir gelişim programları ile eğitim sektöründeyiz.Hizmet, Satış & Pazarlama, İnsan Kaynakları, Tahsilat, Yönetim Becerileri gibi alanlarda uzman eğitmenler ile seminer, kongre, toplantı ve zirve etkinlikleri düzenleyerek eğitim ve danışmanlık hizmetleri yürütüyoruz. Müşteri ihtiyacını belirleyerek; ihtiyaca yönelik içerik, süreç ve zaman analizlerini tamamlayarak; strateji, süreç, gelir gider yönetimi, teknoloji, insan kaynakları, kapasite ve planlama, çevre, performans yönetimi olmak üzere bir çok alandaki eğitim ve danışmanlık ihtiyacını gerekli çalışmaları sağlayarak; tüm süreçleri baştan sona yöneterek; benzersiz bir müşteri deneyimi yaşanmasını sağlıyoruz.