14 December 2021 - Tuesday

Chromas Zorlu Psm Konseri

İstanbul
Chromas Zorlu Psm Konseri

Event Details

Chromas 2021'de tam 2 yıl aradan sonra ilk kez Zorlu PSM'de sahnede! Geçtiğimiz iki yılı her şeye rağmen üreterek, birlikte şarkı söyleyerek geçiren chromas 14 Aralık akşamı çok farklı, yepyeni repertuvarıyla PSM Sky Lounge'da! 

-

https://www.instagram.com/chromaschoir/

www.chromaschoir.com

-

2015’te şef Başak Doğan tarafından kurulan Chromas’ın Latince kelime anlamı “renkler”. Çeşitli şehirlerden, geçmişlerden, farklı kesimlerden ve mesleklerden koristlerin oluşturduğu Chromas’ın her üyesi kendine has bir rengi temsil ediyor. Bu çeşitliliği repertuvarına da yansıtan Chromas, modern cazdan folk düzenlemelerine kadar uzanan geniş bir yelpaze ile çeşitli dilleri ve tarzları bir araya getiriyor. Çok sesli, birbirinden farklı ve rengarenk Avrasya kültürünü benimseyen Chromas’ın üyeleri, beraber şarkı söylerken, doğaçlama yaparken, anın müziğini paylaşırken eşsiz ve derin bir huzuru paylaşıyor. Yeni müzikal ve sahne deneyimlerini keşfedip tasarlarken Türkiye’de koro müziğine olan ilgiyi artırmak Chromas’ın en büyük hedeflerinden. Koro müziğinin Türkiye’deki öncülerinden olan Chromas, Fransa’da Choralies (2016), İspanya’da Dünya Koro Sempozyumu (2017) gibi birçok prestijli etkinlikte yer aldı ve Türkiye’yi uluslararası alanda temsil etmeye devam ediyor. 

14 December 2021 Tuesday 21:00

14 December 2021 Tuesday 22:30


Zorlu Center, Levazım Mah. Koru Sok. No:2, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Vokal Akademi Questions For Organizer?

Vokal müzik için kolektif bir platform Vokal Akademi. Burada tek enstrümanın bedenin. İnsan sesinin sınırlarını baştan keşfediyor, uçuk kaçık hayaller kurup bir bir gerçekleştiriyoruz. Belki bir koro çalışmasında, belki bir atölyede, belki de sesini dünyanın diğer ucuna duyuracağın bir projede buluşuruz, kim bilir? İhtimaller potansiyelin kadar sonsuz.

Comments