08 December 2021 - Wednesday

Atölye Zen'SEN

Online
Atölye Zen'SEN

Event Details

Değer Otizm Derneği yararına Hayata Değer Katıyoruz!

Zen'SEN Ne Demek?

Dünyaca ünlü bir Zen üstadı ve barış elçisi olan Thich Nhat Hanh, Zen’i şöyle özetliyor:

“Zen, genel anlamıyla farkında ve odaklı bir zihin; yapmacıklık ve sunilik yerine doğallık ve sadelikten oluşan disiplinli bir hayat, “ben” odaklılık ve saldırganlık yerine dünyanın ve kendinin iyiliği ile şefkatle meşgul bir yaşam demek. Kısacası, tabiatın doğal düzeniyle uyum içinde yaşamak demek.”

Sen de;

Hayatının bir çok anından artık keyif almıyorsan,

Ne yapacağını keşfetmemiş olmanın baskısını üstünde hissediyorsan,

Potansiyelinin farkında değilsen,

Bugün ve yarınların için kaygılanıyorsan,

Olan ile olmak istediğin arasında kalmışsan,

Stres artık normalin olmuşsa,

İlişkilerinde anlaşılmak istiyorsan,

Atölye Zen’Sen ile kişisel gelişim yolculuğun anlamını keşfedeceksin.

Neler Fark edeceksin?

Kendinle Kucaklaşma (1. hafta)

Kişiliğini, başkalarının gözünden kendini görmeyi, tepkilerini, yaşam alanlarındaki temel değerlerin neler olduğunu, olumsuz inanç kalıplarını fark edecek,

Kendinle Barışma (2. hafta)

Gerçeklerin, seçimlerin, sınırların, özün ve temel güçlerin ile yaşamındaki mevcut durumunu tahlil ederek arzu ettiğin yaşama ulaşmanı sağlayacak araçlara sahip olacak,                            

Kendine Odaklanma ve Dönüşüm (3. hafta)

Yaşamında yaratımlarını nasıl gerçekleştirdiğini, seni sınırlayan inanç kalıplarını fark edip dönüştürmeyi ve yeni bir vizyon ile yaşamını nasıl keyif ve kolaylıkla yaratabileceğini fark edeceksin.

Nasıl Yol Alacağız?

Atölye Zen’Sen uygulamalı çalışmaları kapsamaktadır. Atölyeler 3 oturum, haftada 1 gün 2 saatlik zaman diliminde gerçekleştirilir. Atölye çalışmalarına ait uygulamalar NLP ve Koçluk temelli metodolojilerin sentezidir. Atölye katılımcıların farkındalığını arttırmaya yönelik vaka çalışmaları, testler, bireysel çalışma materyalleri ve formları ile desteklenmektedir.

Birinci hafta: Teorik çözümlemeler, kavramsal farkındalık

İkinci hafta: Anlamlandırma, uygulamalar ile kendini ve  olanı anlama, olanı sevme

Üçüncü hafta : Eyleme geçme

Zen'SEN Kimler İçin?

Düşünce şeklini ve davranış modellerini geliştirmek,

Yaşam alanlarına odaklanarak ve farkındalık kazanmak,

Farklı bakış açıları ile hayatı yeniden anlamlandırmak,

Yaşamında iyileştirmek istediği alanları netleştirmek Hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkes için.

Sen ol’mayı keşfedecek,

Var ol’mayı seçecek,

Zen’de bir Sakura olacaksın!

08 December 2021 Wednesday 22:00

10 December 2021 Friday 22:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Burçak Atölye Questions For Organizer?

GELİŞİM PROGRAMLARI VE ATÖLYELER Grupların ortak bir konu üzerinde deneyim kazanmalarına yönelik hazırlanmış olan yaşayarak öğrenme metodudur. Bilgi ve farkındalığı derinleştirerek kişisel gelişime katkı sağlar ve öğrenilenleri hayata geçirmeyi kolaylaştırır. Katılımcıların birbirleri ile olan etkileşimi, farkındalığın artmasına ve yaşamı daha geniş bir perspektiften algılamalarına olanak sağlar. Söylenenin ötesine geçerek, bilinçaltında yatan keşfedilmemiş olanı fark ettirir. Düşünce-Duygu-Hareket arasındaki eşitsizliğe ışık tutar, harekete geçmeyi teşvik eden durumları keşfetmesini sağlar. HAREKETLERİ TASARLAYAN YAKLAŞIM Katılımcı ile birlikte gelişim ve dönüşümün sürekli olabilmesi için, sonuçları etkileyecek yeni olasılıklar yaratır ve harekete geçirir. PLANLAMA VE HEDEF BELİRLEME Katılımcı ile birlikte hedefe onu taşıyacak etkili ulaşılabilir sonuçları olan, ölçülebilir, belli konular üzerinde odaklanmış bir plan yaratır. GELİŞİMİ VE SORUMLULUK Katılımcıyı hedeflerine götürecek hareketlerin sorumluluğunu kendisine vererek kilit konuları ve öncelikleri belirleme gibi becerilerini geliştirir.

Comments