27 November 2021 - Saturday

Zen Farkındalık Eğitimi *Gençler için

Online
Zen Farkındalık Eğitimi *Gençler için

Event Details

Gençler için Zen Farkındalık Eğitimi

Modern bilimin psikolojide faydalandığı en önemli kaynaklardan biri de “Zen Bilgeliği” öğretisidir.

Zen bir din ya da bir inanç değildir, Zen bir farkındalık öğretisidir. Zen; aklı, sezgileri, duyguları, iradeyi kısaca yetileri en iyi şekilde açığa çıkarma ve yerli yerine oturtma sanatıdır.

Bir duvar ustası düşünün; taşları üst üste öyle yerleştirmiştir ki, bin yıllar geçse de doğanın tüm olumsuz koşullarına rağmen o duvar sapa sağlam ilk günkü gibi duruyordur. İşte Zen Eğitimi de buna benzemektedir. Zen öğretisi zihnin efendisi olmanın yolculuğudur. Yeteneklerin en verimli şekilde kullanılmasına kılavuzluk eder. Ve gerçek ruhsal benliğinizle buluşmak için uyarıcıdır.  Zen; bakmadan görmeyi, öğrenmeden bilmeyi, duymadan dinlemeyi sağlamaktadır. Mucize dediğimiz şey tam da burada açığa çıkmaktadır.

Ulu önder Atatürk’ün geleceğimizi gençlere emanet etmesi çok önemlidir. Gençlerimiz ne kadar doğru eğitilirse toplumsal refah ve huzur da o denli güçlü olur.

Çocuklarımızın hayata hazırlanması yalnızca didaktik bir bilgi ile mümkün değildir. Çocuğumuzun kendi dünyasını keşfetmesi, duygularını anlaması ve yönetmesi, benlik bilincini geliştirerek kendi içinde bütünlenmesi muazzam bir deneyimdir. Ve bu deneyim bütün hayatını olumlu bir şekilde kapsayacaktır.

Siz de çocuğunuzun sezgisel, duygusal, algısal yönü güçlü, mistik eğilimleri olan kristal çocuk olduğunu düşünüyorsanız bu eğitim tam da çocuğunuza göre. Zira evrensel yasada iradelendirilmeyen güç bozunmaya, kaybolmaya açıktır.

Bu muazzam deneyimle tanışmak ve bu öğretiyi öğrenmek isteyen eğitim fırsatı gençlerimize açılmıştır.

Katılım koşulları:

14 yaş ve üzeri

Gruplar 6 veya 8 kişi

Uygulama haftada bir kez ve bir saat olmak üzere yapılacak olup, eğitimin verimliliği açısından 3 aşama ve toplam 12 hafta olarak tamamlanması önerilmektedir.

Kayıtlar, veliler ile görüşme ve onayı ile gerçekleşecektir.

Eğitim sürecinin sağlıklı takibi için velilerle geri bildirim iletişimi sağlanacaktır.

1. Aşama Ders Tarihleri:

27 Kasım 2021 Başlangıç -18 Aralık 2021 Bitiş

Ders başına ücret: 250-TL olup her bir aşama 4 haftadan oluşmaktadır.

Gerekli materyaller:

Herhangi bir sınav sistemi yok.

Ders çalışmak yok

Kitap, film, belgesel önerileri var.

Eğitim “Skype” üzerinden gerçekleşecektir.

27 November 2021 Saturday 15:00

23 July 2022 Saturday 16:00


Online Event - Skpye

Event Promoter

Nimet Erenler Gülkökü
Nimet Erenler Gülkökü

Nimet Erenler Gülkökü, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Aile Danışmanlığı eğitimi, Kişilik Psikolojisi eğitimi ve Zen Felsefesi eğitimlerini almıştır. 5 kitabı yayınlanmış ve kitapları İngilizce’ye çevrilmiştir. Kitapları; Kur'an-ı Kerim'in Apocrypha'sı, İnsanlığın Apocrypha'sı, Bilinçteki Sıçramalar, Küllerinden Doğmak ve GAYANNA’dır. Makaleleri bazı dergilerde yayınlanmıştır ve Pozitif Dergisi’nde düzenli olarak yazmaktadır. Araştırmacı Yazar Gülkökü, halen Zen Eğitmenliği ve Aile Danışmanlığı yapmakta olup, bu alanlarda 17 yıllık profesyonel deneyime sahiptir. Aynı zamanda Gayanna Sosyal Sorumluluk Projesinin de kurucusudur. Nazimiye doğumlu olup evli ve iki çocuk annesidir.