25 October 2021 - Monday

Meditatif Rüya Atölyesi - Rüyada 'Benlik' Kavramı

İstanbul
Meditatif Rüya Atölyesi - Rüyada 'Benlik' Kavramı

Event Details

Meditatif Rüya Atölyesi

Rüyaların gizemli ve bilinmeyen dünyasıyla ilgili ne biliyorsunuz? Freud, "rüyalar bilinçdışına giden kral yoludur" der. Bilinçdışınızda bütün bileşenlerinizin temsilleri bulunur. Uyanık yaşamın telaşı içinde ‘benliğinizle’ ilgili ötelediğiniz, bastırdığınız, sakındığınız, kaçındığınız, makyajladığınız neler varsa bilinçdışında kamufle edilmiş bir yapıda yaşamaya devam eder.

Yani aslında unutmaya çalıştığınız her şey unutulmayacak bir malzemeye dönüşerek kuytu köşelerde koyu renkli bir leke gibi belleğin duvarlarına yapışır. Belleğin temel bir parçası olarak bu leke yaşamdaki bütün eylemlerinize, seçimlerinize, çıkarımlarınıza bulaşır. Sizin artık uyanık benlik ile rüya benliği adında iç içe geçen bölünmüş iki kimliğiniz vardır. Uyanık benliğinizle ilgili kitaplar dolusu yazabilir, ağız dolusu konuşabilir, onu daha iyi tanımak için elinizdeki her şeyi verebilirsiniz.

Peki ya rüya benliğiniz? Onun için ne yapıyorsunuz? Rüya benliğiniz, yer çekimine ve evrenin diğer tüm fizik yasalarına mahkum edilmiş uyanık benliğinizin aksine daha özgür, daha çılgın, daha fantastik ve daha geçirgendir. Sadece rüya benliğinizle evrenin tüm yasalarından arınabilir, kanatlanıp uçmayı ve bir başka canlının bedeninde yaşayabilmeyi deneyimleyebilirsiniz. Sizce neden rüya benliğiniz, uyanık beliğinizden bu kadar farklı, uçarı ve mantıktan arınıktır? Rüya benliğinizi ne kadar tanıyorsunuz? Onu tanımaya ne kadar hazırsınız? Uyanık benliğinizin gölgesinde kalmış rüya benliğinizle yüzleşmeye ne kadar hazırsınız?

Meditatif Rüya Atölyesinde rüya benliğinizle mum ışığında tanışmaya davet ediyorum sizi. Bu atölyede rüyalarınızı konuşarak rüya benliğinizi keşfedeceksiniz. Hepimiz bu büyülü ana şahitlik etmenin heyecanı içindeyiz. Oturumun sonunda meditasyonla beraber bu iki büyük benliğin buluşmasını içselleştireceksiniz.

Rüya Analiz Grubu Nedir?

Grup üyelerinin güvenli bir ortamda rüyalarını paylaşmalarını sağlayan bir grupla psikolojik danışma sürecidir.

Oturumlarda rüya ile rüyayı gören kişinin geçmiş yaşantıları, duygusal ve düşünsel gündemleri arasındaki ilişkiler, mekansal ve zamansal imgeler değerlendirilerek rüyayı ortaya çıkaran bileşenler çözümlenir.

Çalışma Akışı:

Tanışma
Rüya paylaşımı

Meditasyon

Uygulayıcı Hakkında:

Ali Rıza DÜRÜ, psikolojik danışman, rüya terapisti. Bireysel ve grup rüya analizleri yapıyor, atölyeler düzenliyor ve eğitimler veriyor.

Tarih: 25.10.2015
Saat: 20.00 - 23.00
Kontenjan sınırlıdır. 
Tek oturum
Açık grup
Yüz Yüze

İnstagram: @ruyaenstitusu 

25 October 2021 Monday 19:00

25 October 2021 Monday 22:00


TUVA Sanat, no:16 kat:3, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Rüya Enstitüsü Questions For Organizer?

Rüya Enstitüsü rüya analiz atölyeleri, rüya analiz grupları, rüyalara dair fark ve farkındalık yaratacak etkinlikler düzenler.

Comments