17 October 2021 - Sunday

Sphero Atölyesi

İstanbul
Sphero Atölyesi

Event Details

Nedir?


Sphero Edu aracılığıyla programlanabilen Sphero, özellikle çocuklara basit programlama yeteneklerini öğretme konusunda yardımcı oluyor. Uygulama aracılığıyla, kullanıcısının istediği biçimde programlanabiliyor. Çocuklar yapacağı değişikliklerle birlikte Sphero’nun modellerinde bulunan  LED ekranın nasıl kullanılacağına kendileri karar verebiliyor. Bununla birlikte Sphero, üstündeki kızılötesi sensörler sayesinde belli rotalarda gidebiliyor ve kendine yol çizebiliyor. Bu da çocuklara robot programlama konusunda belki de ilk adımlarını atma yeteneği kazandırıyor.

Bluetooth aracılığıyla çalışan cihazın içerisinde farklı sensörler bulunuyor. Bu sensörlere son olarak daha önceki modellerde olmayan bir pusula da eklenmiş. Dolayısıyla Sphero yön bulma konusunda seleflerine göre daha iddialı. Bu da ürünü daha hassas programlayabilme imkanı getiriyor. Tamamen su geçirmez yapısıyla Sphero, özellikle ev ya da sınıf içi kullanımı için uygun olacak şekilde tasarlanmış.


Sphero Edu uygulaması, çocukların kodlamayı öğrenmelerine yardımcı olmak için çeşitli beceri düzeyleri ve içerik alanlarından oluşan 100’den fazla rehberli STEAM ve bilgisayar bilimi dersleri, aktiviteleri ve programları içerir. Nereden başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Sphero Mini robot ile programlama ve yaratmanın temelleri konusunda size ve çocuklarınıza rehberlik edecek bir dizi başlangıç ​​aktiviteleri oluşturduk.

  1. Şekiller
  2. Yazım
  3. Giriş ve Döngüler

Programlama tuvali ve Sphero Mini temelleri konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde, çocuklarınızla birlikte koşmak için birkaç adım adım daha aktivite deneyin. Yaratıcılıklarının ve meraklarının yükselişini izleyin! Ardından, sonsuz ilham almak için topluluğun Sphero Edu üzerinden gönderdiği binlerce STEM etkinliğine göz atın.

17 October 2021 Sunday 15:30

17 October 2021 Sunday 17:30


atölye vizyon ataşehir, Atatürk Mah, Girne Cd No: 11, 34758 Ataşehir/İstanbu, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Atölye Vizyon Questions For Organizer?

Kodlama, robotik, maker, STEM+A, 3 boyutlu tasarım ve yazıcı atölyeleri

Comments