21 October 2021 - Thursday

Sade Bi'Mola

Online
Sade Bi'Mola

Event Details

Sık sık kendini, düşüncelerini karmaşanın, telaşın içinde buluyorsan,

"Şimdi ben bu noktaya nasıl geldim?" diye soruyorsan,

Yaşamın sana arzu ettiklerini vermediğini düşünüyorsan,

Eski, miyadını tamamlamış olana ısrarla tutunuyorsan,

İlişkide olduklarınla önceliklerini belirlemekte zorlanıyorsan,

"Sade Bi'mola" minimal atölyesinde sen de yerini almalısın.

 

Atölye içeriği

Neden biriktiriyoruz?

Sadelik nedir?

Sadeleştirme alanlarımız

Yaşama olan hizmetimi biliyor muyum?

Hizmetime uygun mu yaşıyorum?

 

Kazanımlar Nelerdir?

Sade yaşam felsefesini yaşam alanlarının tümünde benimseyerek, asıl ihtiyaçların belirlenmesi hedeflenir. Bu sayede kendi ve çevresi ile motivasyonu yüksek, verimli ve iletişimi kuvvetli bir ilişki kurulabilir.

Katılımcılar, kendi yaşamlarında

* Öncelikli ihtiyaçlarını doğru saptamayı bilir;

* Sadeleşmenin yaratacağı olumlu etkiyi anlar;

* İsraf ve verimsizlik yaratan alanlarda değişiklik yapar.

Kimler gelmeli?

Öncelikli ihtiyaçlarını fark etmek isteyen,

Kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak isteyen,

Yaşamına yeni ve taze olanı almak isteyen,

Sakinleşmek, hafiflemek, iç kaynaklarını yeniden keşfetmek isteyen tüm gençler ve yetişkinler

Atölye kolaylaştırıcısı

Burçak Atak, ICF Akredite Profesyonel Koç, NLP Uygulayıcısı, Gelişim Yönetimi Uzmanı                                                                                                                                         

Lider yönetici koçluğu, takım koçluğu, bireysel koçluk deneyimleri ile birlikte takım oluşumu ve performans yönetimi konularında uzmandır. 

Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu ve aynı üniversitenin danışma kurulu üyesidir.  İnsan odaklı yaklaşım ile Yeditepe Üniversitesi'nde ICF Koçluk, Temel Psikoloji ve İstanbul Teknik Üniversitesinde NLP Uzmanlık programlarını tamamladı. 

25 yıllık kariyerini profesyonel koçluk ve kurumsal eğitmenlik yönüne çevirmeden önce turizm ve iletişim başta olmak üzere hizmetler sektöründe girişimci ve üst düzey yönetici olarak çalıştı. ABD’li Track Selling Institute – Max Sacks International Satış Eğitimi Okulu’nun İstanbul’daki uygulayıcısıdır.

1973 doğumlu ve iki çocuk annesi olan Burçak Atak, 1995 senesinden bugüne değin aldığı ruhsal şifa terapileri ve diğer spritüel eğitimlerle başlayan kişisel gelişim serüveninin ilk aydınlanmasını 2005 yılında çocuklar ile çalışarak yakaladı. Farkındalık, etkin iletişim, duygusal zeka gibi kişisel gelişim eğitimleri yanı sıra farklı kurumlardan almış olduğu eğitimcinin eğitimi, STK 8-14 yaş yöntem eğitimi, sınıf yönetimi eğitimi, sosyal destek proje eğitimleri ile kendini geliştirdi. TC. MEB ilk öğretim 1. Ve 2. kademesinde okuyan yaklaşık 150 çocuk ile 4 sömestre çalışma şansı buldu. Geliştirdiği “Ben Kimim?” etkinlik programını 60 okul öncesi çocuk için de uyarladı.

Daha sonra programı geliştirerek "Atölye Zen'SEN" adı ile yetişkinlerle çalışmaya başladı. Çocuklardan ve ailelerinden gelen geri bildirimler ve katılımcıların mutluluğu onu  bütünsel boyuttaki varoluş amacına taşıdı. 

Halen bireyler, organizasyonlar, yöneticiler, gruplar ve öğrencilere geleceğe yönelik planlarında, hedeflerini belirlemede, potansiyellerini açığa çıkaracak NLP temelli koçluk uygulamaları ile ilham vererek, yolculuklarına şahitlik etmektedir. Bunun yanı sıra Kolektif Trend Gelişim Ajansı’da eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmetleri vermektedir.  

21 October 2021 Thursday 20:00

21 October 2021 Thursday 22:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Burçak Atölye Questions For Organizer?

GELİŞİM PROGRAMLARI VE ATÖLYELER Grupların ortak bir konu üzerinde deneyim kazanmalarına yönelik hazırlanmış olan yaşayarak öğrenme metodudur. Bilgi ve farkındalığı derinleştirerek kişisel gelişime katkı sağlar ve öğrenilenleri hayata geçirmeyi kolaylaştırır. Katılımcıların birbirleri ile olan etkileşimi, farkındalığın artmasına ve yaşamı daha geniş bir perspektiften algılamalarına olanak sağlar. Söylenenin ötesine geçerek, bilinçaltında yatan keşfedilmemiş olanı fark ettirir. Düşünce-Duygu-Hareket arasındaki eşitsizliğe ışık tutar, harekete geçmeyi teşvik eden durumları keşfetmesini sağlar. HAREKETLERİ TASARLAYAN YAKLAŞIM Katılımcı ile birlikte gelişim ve dönüşümün sürekli olabilmesi için, sonuçları etkileyecek yeni olasılıklar yaratır ve harekete geçirir. PLANLAMA VE HEDEF BELİRLEME Katılımcı ile birlikte hedefe onu taşıyacak etkili ulaşılabilir sonuçları olan, ölçülebilir, belli konular üzerinde odaklanmış bir plan yaratır. GELİŞİMİ VE SORUMLULUK Katılımcıyı hedeflerine götürecek hareketlerin sorumluluğunu kendisine vererek kilit konuları ve öncelikleri belirleme gibi becerilerini geliştirir.

Comments