30 September 2021 - Thursday

Safa ÖNAL - Ustalık Sınıfı

İstanbul
Safa ÖNAL - Ustalık Sınıfı

Event Details

28 Eylül 2021 tarihinde İstanbul’da ve 16-17 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da düzenlenecek atölye ve konferans serisine sinemanın her alanından sektör profesyonelleri katılıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen etkinlik serisi FİYAB – Film Yapımcıları Meslek Birliği tarafından organize ediliyor.

Safa ÖNAL - Ustalık Sınıfı

28 Eylül 2021 - Atlas Sineması - Beyoğlu, İstanbul

Nişantaşı ortaokulunda öğrenciyken Türkçe kitabında Reşat Nuri Güntekin'in "Eski Bir Yaka" isimli öyküsünü Okur ve çok etkilenir. Daha 1945'de bu derin etkilenişin onun bir yazar olarak hayatını sürdürmek isteyişinin temelini oluşturur. 1961 yılına kadar gazetecilik yapar. 1953'de ilk senaryosu olan "Kanlı Para" sayesinde Yeşilçam ile tanışır. 1969 yılında "İnleyen Nağmeler" adlı filmle ilk kez yönetmenliği dener. Türkan Şoray ile sekiz film olmak üzere yirmi kadar filme imza atar. Sinemamızın Altın çağı olarak adlandırılan dönemde lise mezunu olmasına rağmen, 400 senaryoyu Türk sinemasına kazandıran Safa Önal'ın eserleri arasında Vesikalı Yarim, Ağlayan Melek, Dönüş, Bodrum Hakimi gibi unutulmaz filmler bulunmaktadır. 2005 yılında Guinness rekorlar kitabına en fazla filme çekilmiş senaryo sahibi kişi olarak dahil edildi. Safa Önal, Senaryo Yazarları Derneğinin Kurucu üyesi ve Başkanlığını yapmaktadır.

--

Ayrıca bizi https://www.instagram.com/fiyabsinemagunleri/ hesabımızdan takip edebilirsiniz

30 September 2021 Thursday 13:00

30 September 2021 Thursday 15:00


Atlas Sinema Müzesi, İstiklal Cad.131, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

FİYAB Sinema Sektör Günleri
FİYAB Sinema Sektör Günleri Questions For Organizer?

FİYAB’ın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlediği Sinema Sektör Günleri, her yıl, sinemaseverleri profesyonellerle bir araya getiriyor. 2 gün boyunca, Türkiye’nin her bölgesinden, sinemanın profesyonelleri bilgi ve deneyimlerini sinemaseverlerle paylaşıyor. Sinema öğrencileri ve yeni mezunlar için de yol gösterici olan bu etkinlikte sinemanın farklı alanlarından, farklı konularda birçok oturum düzenleniyor.

Comments