22 September 2021 - Wednesday

Doğaçlama Atölyesi

İstanbul
Doğaçlama Atölyesi

Event Details

Mark Levitas ile
DOĞAÇLAMA ATÖLYESİ

Rahatlama, farkındalık, gözlem, koordinasyon, güven, ilişki ve iletişim egzersizleri içeren bu atölyenin amacı oyunculuk eğitiminin ön hazırlığı kapsamında katılımcının tüm insan malzemesini kullanma yetisi kazanması, bedenin olanaklarını keşfedip onu özgürce kullanması, kendisi ve çevresindeki diğer katılımcılarla ilişkilerini geliştirmesi ve bireysel yaratıcılığını arttırmasıdır.

 

Mark Levitas:

İstanbul’da doğdu. Fransa’da École Jacques Lecoq’ta oyunculuk eğitimi aldı. Paris Sorbonne Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. İstanbul’da Studio Oyuncuları, Dot, GalataPerform gibi birçok tiyatronun prodüksiyonlarında oyuncu olarak yer aldı. Kurucularından biri olduğu “Yeni Metin Yeni Tiyatro” projesi kapsamında birçok oyun çevirdi, okuma tiyatrolarında oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. Ayrıca çeşitli sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde rol aldı. Çeşitli televizyon dizilerinde oyuncu koçluğu yaparak birçok genç oyuncunun sektördeki ilk işlerine katkı sağladı. 2016 yılında kurucularından olduğu Platform Tiyatro kapsamında Lizbon Şehir Tiyatroları ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ortaklığında gerçekleşen Köpeklerin İsyan Günü adlı oyununu yönetti. Bonn’da yerleşik olan Fringe Ensemble ile ortak üretilen Berlin Zamanı adlı projede ortak yapımcı ve Map to Utopia projesinde oyuncu ve proje tasarımcısı olarak yer aldı. Uzun yıllar İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda ders vermiş olup halen İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2019 yılından beri Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet KonservatuarıTiyatro Bölümü’nde sanatta yeterlik/doktora eğitimine devam etmektedir

22 September 2021 Wednesday 19:00

24 September 2021 Friday 22:00


American Life Şişli, Halaskargazi Caddesi, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

HUBİST
HUBİST Questions For Organizer?

HUBİST, sosyal etkileşimli kültürel eğitim merkezi olarak, dil, sanat, spor, iletişim ve benzeri kültürel kategorilerde özel eğitimler sunmaktadır. Aynı zamanda HUBİST konforlu mekanında çeşitli kültürel etkinliklere imza atmaktadır.

Comments