30 September 2021 - Thursday

'Rüyalarda Ebeveyn' Temalı Rüya Analiz Grubu

Online
'Rüyalarda Ebeveyn' Temalı Rüya Analiz Grubu

Event Details

'Rüyalarda Ebeveyn' Temalı Rüya Analiz Grubu / Açık Grup

Merhaba, daha önce grup terapisine katıldın mı? Hani şu Hollywood sinemasından aşina olduğun türden bir grup terapisine. O kadar uzak ve gerçek dışı geliyor ki sadece filmlerde olur diye düşünüyorsun belki de. Aslında o kadar da uzak değil, işte burada, karşında duruyor ve gerçek. 

Grup terapileri insanların temel korkularından biri olan yalnızlık duygusunu iyileştirir, insanı insana yakınlaştırır, insanı kendine dönüştürür. Üyeler sadece bir başkasını dinlemek ve sevgiyle anlamak için diğer grup üyelerine yaşamından zaman ayırır.

Sen de kendinize giden bu yolu rüyalarından geçerek yürümek ister misin? 

Rüya Enstitüsü olarak her ayın son haftasında yapılacak olan 'tematik açık grup' oturumlarının ilkini yapacak olmanın heyecanı içindeyiz. 

Çalışmada Ne yapacağız?

Ebeveynlere dair anılar, algılar, şema ve çatışmalar belleğin önemli bir bölümünü kaplar. Tamamlanmamış bu yapılar kendilerini hatırlatmak için kişinin rüya ekranını kullanır. Biz de bu grup çalışmasında rüya ekranındaki görüntülerden hareketle belleğinde sana kendini hatırlatmak için çırpınan çatışmalarını, ebeveynlerine dair duygu ve düşüncelerini bulmaya çalışacağız. 

Bu grup çalışması her ayın son haftası aynı gün ve saatte devam edecek ama açık bir grup olduğu için sürekli katılmak zorunda değilsin. Sen ne zaman istersen o zaman gelir ve rüyanı anlatırsın. Biz de seni anlamak için her zaman burada olacağız. Rüyanı an gel. 

Bu grup çalışması ile rüyalarınızı daha iyi anlamaya, daha çok önemsemeye başlayacaksınız.

∆ Oturum süresi 120-150 dakika olup katılım küçük bir grupla sınırlı olacaktır. Yerinizi ayırtmayı unutmayın. 

Kontenjan: 8 Kişi

Bilet tek oturum için geçerlidir. 

Çalışmaya Neden Katılmalısınız?

Bu çalışmaya katılmalısın çünkü sen de kendini arayıp duruyorsun. Yaşamın telaşıyla oyalanıp bu arayışını dindirmeye çalışıyorsun belki de. Rüyalarının sana ne anlattığına bakman iyi olur. Bu grup çalışması tam da bu yüzden var. 

 

Grup Lideri Hakkında

Ali Rıza DÜRÜ, Psikolojik Danışman. Rüya araştırmaları, atölyeler, bireysel ve grup rüya seansları düzenlemektedir. 

İnstagram: @ruyaenstitusu

30 September 2021 Thursday 21:00

30 September 2021 Thursday 23:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Rüya Enstitüsü Questions For Organizer?

Rüya Enstitüsü rüya analiz atölyeleri, rüya analiz grupları, rüyalara dair fark ve farkındalık yaratacak etkinlikler düzenler.

Comments