30 April 2014 - Wednesday

İTÜSANAT GETTO - RUSYA

İstanbul
İTÜSANAT GETTO - RUSYA

Event Details

RUSYA

 

Oyun Adı:GETTO

Etkinlik Tarihi: 30 Nisan 2014 / 20.30

Yer: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi / Kampüs Açık Alan Sahnesi

Tiyatro Grubu: Griboedov Russian State Drama Theater

Griboedov Russian State Drama Theatre’ın adı Gürcistan’a özel bir nursal kavramı ifade etmektedir ve ciddi bir tiyatrosallık içeren gerçek sanatla bağlantılıdır. Avtandil Varsimashvili’nin bazı performansları “Getto” , “Russian Bluz”, “Tereza Raqen”, "Master ve Margarita" dünyanın birçok yerinde ve çok sayıda festivalde lirik ve sosyolojik portrede çeşitli tarzlarda sahnelenmiştir.

Oyun Hakkında:

“Vilnius’lu Yahudi Getto" (Jewish ghetto in Vilnius): Bir Alman Subayı, genç bir Yahudi aktrise aşık olur. Onu sık görebilmek için Getto’da bir tiyatro açar ve onu seyretmeye gelir. Fakat bir gün aktris Getto’dan kaçar ve kızgın subay sadece ondan değil tüm Getto’dan intikam almaya başlar. Oyun Joshua Sobol tarafından yazılmıştır ve gerçek olaylara dayanmaktadır. Oyun meşhur Gürcü direktör Avtandil Varsimashvili tarafından yönetilmektedir. Oyunun müziği Isailli meşhur kompozitör Joseph Bardanashvili tarafından düzenlenmiştir.  Bu oyun ilk olarak Kudüs Festivalinde sahnelenmiş, sonrasında Sen Petersburg (Rusya), Bakü (Azerbaycan) ve Kahire (Mısır)’de aldığı sahnelerde inanılmaz başarılar elde etmiştir.

30 April 2014 Wednesday 20:30

30 April 2014 Wednesday 23:00


ITU Ayazaga Yerleskesi, İTÜ - Ayazağa, İstanbul, Türkiye, Sarıyer, İstanbul


View Map

Event Promoter

İTÜ Sanat
İTÜ Sanat Questions For Organizer?

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek İTÜ Sanat Günleri ile İTÜ kampüsleri baharın renklerine sanatın renklerini ekleyecek. İdil Biret Konseri, 8. Dünyayla Dans Günü, uluslararası tiyatro oyunları etkinliklerden bazıları… İTÜ Sanat boyunca; sinema, tiyatro, müzik, tasarım, mimari, dans, belgesel, seramik, ebru, resim gibi birbirinden farklı disiplinlerde geleneksel ve modern örnekler görülecek, söyleşiler ve atölye çalışmaları düzenlenecek. İTÜ, sanatla bütünleşen teknik üniversite kimliğini güçlendiren yeni bir projeyi hayata geçiriyor. İTÜ Sanat Günleri adıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek kapsamlı bir program hazırlandı. Etkinliğin, festivale dönüşmesi ve her geçen yıl daha da güçlenerek büyümesi hedefleniyor.