18 September 2021 - Saturday

MONTESSORİ İLE ÇOCUKLARI ANLAMANIN SIRLARI

Online
MONTESSORİ İLE ÇOCUKLARI ANLAMANIN SIRLARI

Event Details

Alanında uzman Gurular ile kişiselleştrilmiş bilgi ve tecrübeye erişmek isteyenleri bir araya getiren SorGuru'dan harika bir grup dersi!

18 Eylül'de sınırlı kontenjan ve maksimum interaktivite ile gerçekleşecek olan grup dersimizde montessori pedagojisini ve montessori ile çocuklarımızı nasıl anlayacağımızı konuşuyor olacağız.

Montessori pedagojisini nedir?

Montessori eğitim araçlarındaki pedagojik özellikler nelerdir?

Montessori eğitiminin felsefesi amaçları nelerdir?

Eğitim bilimdir. Kuralları, ilkeleri, ölçülebilir ve öngörülebilir sonuçları vardır. Montessori eğitim bilimidir. Endüstri çağının tek eğitim modeli budur. Diğer modeller endüstri öncesine aittir. Çocuklarının eğitimine bilimsel olarak destek olmak isteyen anne-babalar Montessori eğitimini öğrenirler. Bu bir zorunluluktur. Pedagoji bilmeden eğitim olmaz. Montessorisiz hiç olmaz.

Biyografi

Refik Marul, 25 yılı aşkın bir süredir Montessori Eğitim Araçları üreterek çocuklarımızın daha iyi yarınlara ulaşabilmesi için elinden gelen katkıyı sağlamaya gayret göstermektedir. Çiftçi bir ailenin 3. oğlu olarak İzmir Bergama ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaokul eğitimini Bergama 'da tamamlamıştır. Yatılı Öğretmen Okulu, Çanakkale Gökçeada Atatürk ilköğretmen Okulu'nda lise düzeyi eğitimini tamamlamış, ayrıca İzmir Karşıyaka Erkek Lisesi'nden lise bitirme diplomasını da almıştır. Köy öğretmenliğiyle eğitim hayatına başlayıp daha sonra üniversite okumak amacı ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun olmuştur. Liselerde edebiyat öğretmenliğiyle biten öğretmenlik geçmişi vardır. Şu anda Montessori Eğitim modeli ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır. 

18 September 2021 Saturday 19:30

19 September 2021 Sunday 21:30


Online Event - SorGuru

Event Promoter

Comments