08 September 2021 - Wednesday

AYNA AYNA SÖYLE BANA '' SEVGİ DİLİNİN ANAHTARI NEREDE''

Online
AYNA AYNA SÖYLE BANA '' SEVGİ DİLİNİN ANAHTARI NEREDE''

Event Details

Merhaba,

Şiddetsiz İletişim'in 4 adımı ile yargı ve yorumlara girmeden, duyguları sahiplenerek, ihtiyaçları görerek, ricanı dile getirerek kendini ifade etmeyi deneyimlemeye ne dersin?

1.Hafta: Çakal ve Zürafa ile Tanışma

• Kendimin ve başkalarının ihtiyaçlarını gözetebilmek istiyorum.
• İhtiyaçların evrenselliği ilkesi ile kendimle bağlantı kurmayı seçiyorum.
• Doğru ve yanlışın ötesine geçmek istiyorum.
• Çakal ve Zürafa hallerimle tanışıyorum.

2.Hafta: Olanı Olduğu Gibi Görme

• Varsayımlar dünyasından çıkmak istiyorum.
• Valizimde taşıdıklarımı fark ederek, işime yaramayanı bırakmayı seçiyorum.
• Zihnimdeki düşüncelerden çıkıp bilincimle yeni hikayeler yazmak istiyorum.
• Can kulağıyla dinlemeyi öğreniyorum.

3.Hafta: Duygular ve İhtiyaçlar Dile Gelince

• Duygu sandıklarım ile gerçek duygularımı ayırt etmek istiyorum.
• Duygularımın ve ihtiyaçlarım sorumluluğunu alıyorum.
• Nasıl olduğumu ve ne hissettiğimi samimiyetle ifade etmek istiyorum.
• Duygularımın kaynağı olan ihtiyaçlarımla buluşmayı seçiyorum.

4.Hafta: 4 Adımda Sevgi Dili

• Duygu ve ihtiyaçlarıma sahip çıkıyorum.
• İhtiyaçlarımı karşılamak için kendime ve başkalarına ricamı dile getiriyorum.
• ‘’Hayır’’ın altındaki ‘’Evet’’in varlığını keşfediyorum.
• Adım adım Sevgi Dilini kullanıyorum.

#şiddetsiziletişim

#şiddetsiziletişimçemberleri

Program Tarihleri: 8-15-22-29 Eylül 2021 Saat 21:00 - 23:00 arası

Biz Kimiz?

Ayşenur Tarazoğlu
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Örgütsel Davranış Yüksek Lisans programını tamamlayarak ‘’Örgütsel Psikolog’’ ünvanı aldım. Çalışma hayatıma 1993 yılında İnterbank’ da başladım ve sonrasında DenizBank’ da devam ederek, Şube, Bölge, Genel Müdürlük olmak üzere farklı bölümler ve pozisyonlarda 11 yılı yöneticilik, toplam 22 yıl görev yaptım. Aynı zamanda Deniz Akademi bünyesinde 8 yıl iç eğitmenlik yaptım.

2015 yılında Flow Coaching International’ da ICF onaylı programı tamamlayarak "Profesyonel Koç" ünvanını aldım. Aynı yıl bankacılık kariyerimi sonlandırarak, eğitim ve koçluk alanındaki çalışmalarıma başladım. 2015 yılından bu yana Nar Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde kurumsal eğitimler veriyorum, bireysel koçluk yapıyorum.

İleri Transaksiyonel Analiz, Şiddetsiz İletişim, Optimum Denge Modeli, Hikaye Anlatıcılığı, Gestalt Psikoloji, Points of You eğitimleriyle güçlenen yolculuğumda; Points of You ‘’Hello Points Level 1 Workshop’’ sertifikalı eğitmeni olarak eğitimler veriyorum. Ayrıca ‘’Kahramanın Öz Farkındalık Yolculuğu’’ eğitimi ve Şiddetsiz İletişim temelli ‘’Ayna Ayna Söyle Bana’’ çemberleri düzenliyorum.


Fatoş Somsa
Eskişehir Üniversitesi, İktisat Bölümü mezunuyum. İş hayatına Etibank Nişantaşı şubesinde staj yaparak başladım. Ardından gümrükleme sektöründe devam ettiğim profesyonel yaşantım 1996 yılında kendi işimi kurmamla noktalandı. Uluslararası Hava ve Gemi Taşımacılığı alanında başlayan girişimcilik yolculuğumu 17 yıl sürdürdüm. 2007 yılında "Yılın En Başarılı İş Kadını" ödülünü’ aldım.

Türkiye’de ilk sosyal kooperatif olan Üretkeniz.biz kooperatifinin kurucu ortağıyım. 35-70 yaş aralığında iş hayatının dışında kalmış bireylerin ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili atölyeler yapıyorum (www.uretkeniz.biz). Sivil Toplum çalışmaları benim çok önemli. Deneyimleri paylaşmak, gençlerin kariyer planlamasına destek vermek için birçok üniversitede seminerler verdim, projelerde yer aldım. Detaylar web sitemde mevcut
( www.fatossomsa.com).

Avrupa Birliği destekli METEK projesinde öğretmenlerinin kariyer danışmanlığı alanında yetkinliklerini artırma konusunda eğitmenlik yaptım. AC lisanslı profesyonel koçluk, GCDF- Global Kariyer Geliştirme Danışmanlığı, Hikaye Anlatıcılığı, Şiddetsiz İletişim, Yaratıcı Drama Liderliği, Gestalt Psikolojisi eğitimleri aldım. Şu anda ‘’Kaviyer’’ ve ‘’Kaviyer Genç’’ kariyer planlama atölyeleri, ‘’Yaratıcı Drama atölyeleri, Şiddetsiz İletişim temelli ‘’Ayna Ayna Söyle Bana’’ çemberleri düzenliyorum.

08 September 2021 Wednesday 21:00

29 September 2021 Wednesday 23:00


Online Event - zoom

Event Promoter