18 June 2021 - Friday

3.Gamification Hackathon ONLINE - 48 Saat Oyunlaştırma Maratonu

Online
3.Gamification Hackathon ONLINE - 48 Saat Oyunlaştırma Maratonu

Event Details

Gamification: Gerçek hayattaki motivasyonel problemleri oyun'a çevirerek çözen iş modelidir.

Hackathon: Hack ve marathon kelimelerinin birleşiminden oluşan, katılımcıların 2 gün içinde bir fikir üzerinde çalışıp sundukları bir ürün geliştirme yarışmasıdır Gamification Hackathon: Katılımcıların kendilerine verilen bir iş hedefini hem sorun sahibi firma hem de oyunlaştırma uzmanlarıyla çalışarak 48 saatte bir fikirle çözüm önerdikleri ödüllü bir yarıştır. 

Etknilik Oyunlaştırma hedefi olan 20 Kurum'un 20 Üniversite ekibi ile eşleşerek en iyi oyunlaştırma fikrini geliştirmeye çalışması üzerine bu sene pandemi koşullarıyla tümüyle ÜCRETSİZ gerçekleşecektir. 

18 Haziran Cuma günü açılış konuşmaları ve 20 Haziran akşamı Jüri sunumları tümüyle ücretsiz etkinliğe kaydolanlar tarafından izlenebilecektir. 

Etkinliğin hashtag'i #48saatoyunlastirma 

Güncel program ve haberler için : www.gamificationhackathon.com 

DEV ÖDÜLLERE HAZIR OLUN!

Jüride Kimler Mi Var?

Prof. Dr. Sinan CANAN - Sinir Bilim Uzmanı

Mevlüt DİNÇ - Oyun Yapımcısı

Tolga GARİBOĞLU - Tolga Abi

Çakır AKER - Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuarı (BUG) Koordinatörü

Evrim KURAN - Evrim Kuran Danışmanlık - Kurucu / Universum – Türkiye Lideri

Zehra ÖNEY – Teknolojide Kadın Derneği - Kurucu

18 June 2021 Friday 16:00

20 June 2021 Sunday 20:00


Online Event - Youtube - Discord

Event Promoter

Gamfed Türkiye
Gamfed Türkiye Questions For Organizer?

GamFed, International Gamification Federation (www.gamfed.com) – Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu – tüm dünyadan sertifikalı oyunlaştırma uzmanlarının deneyimlerini paylaştıkları ve Dünyadaki Oyunlaştırma farkındalığını artırmak amacıyla içerik ürettikleri kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Londra merkezli dernek Gamfed Dünyadan bir çok oyunlaştırma uzmanının katılımcıyla ‘oyunlaştırma’ farkındalığının artırılması için yerel temsilciler ile içerikler üretmekte ve etkinlikler düzenlemektedir. Gamfed Türkiye, Türkiye Temsilcisi Ercan Altuğ Yılmaz ve yüzlerce gönüllüsünden oluşmaktadır. GamFed Türkiye’nin tamamı gönüllülerden oluşur ve oyunlaştırma alanında birçok faaliyette bulunur. Bu faaliyetler Oyunlaştırma Konferansları, Hackathonlar, birçok STK ve Kurumda oyunlaştırma sunumları, eğitimler ve çeşitli içerik üretimleri yapar.

Comments