03 June 2021 - Thursday

Tiyatro Nedir? Ne Değildir?

Online
Tiyatro Nedir? Ne Değildir?

Event Details

Eğitmen: Yavuz Pekman

Hedef Kitle: Tiyatroyla ilgili herkes.

Kontenjan: 20 katılımcı

Tarihler:

  • 3 Haziran Perşembe, 17.00
  • 10 Haziran Perşembe, 17.00
  • 17 Haziran Perşembe, 17.00
  • 24 Haziran Perşembe, 17.00

Açıklama:

Çoğumuz tiyatroyu seviyoruz, kimimiz tiyatronun eğlenceli, kimimiz öğretici, kimimiz büyüleyici olduğunu düşünüyoruz, kimimize göreyse tiyatro bir ihtiyaç. Çoğumuz tiyatroya gidiyoruz, izlemekten keyif alıyoruz; kimi zaman yeni oyunlar keşfetmek bize heyecan veriyor, kimi zaman aynı oyunları faklı oyunculardan, farklı sahnelemelerle seyretmek yeni kapılar açıyor zihnimizde. Peki aslında tiyatro nedir? Tiyatroyu nasıl tanımlayabiliriz? Tiyatronun temel kavramları, olmazsa olmazları, ‘olsa da olur olmasa da’ları nelerdir? Oyuncu, yönetmen, metin, sahne tasarımı gibi tiyatronun elemanları nasıl çalışır ve bir araya gelir? Tiyatronun diğer sanatlar ve disiplinlerle ilişkisi nasıldır?

Bu ders kapsamında amacımız bir yandan bu sorulara yanıt aramak, bir yandan tiyatro tarihinin ve belli başlı oyunların içinden geçerek, zaman zaman yaşanmış anılara giderek tiyatro sanatını bir başka açıdan tanıyabilmek, tanımlayabilmek olacak. Dört hafta boyunca bu konuları, farklı sanatçı, kuramcı ve düşünürlerin de bize tuttuğu ışık ve kendi deneyimlerimizle konuşmaya, tartışmaya, deneyimlemeye çalışacağız.

Ders ücretsizdir. Derse katılmak için başvuru zorunludur.

Son Başvuru Tarihi: 30 Mayıs 2021 Pazar, 17.00

Başvuru Sonuçların Açıklanması: 1 Haziran 2021 Salı

03 June 2021 Thursday 17:00

24 June 2021 Thursday 19:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

bir nevi akademi
bir nevi akademi Questions For Organizer?

Okulla yetinmek istemeyen gençlere ilgi alanlarında dersler düzenlemek amacıyla bir nevi akademi çatısı altında buluşuyoruz.

Comments