19 May 2021 - Wednesday

Gökmen 2021

Online
Gökmen 2021

Event Details

HacettepeMEC, Türk havacılık ve uzay çalışmalarını tüm üniversite öğrencilerine ve dünyaya göstermek; aynı zamanda da uzayın sunduğu fırsatları keşfetmek adına bu yıl ikinci kez Gökmen kongresini hayata geçiriyor. 19 Mayıs'ta başlayacak online etkinlik; canlı yayınlar, kariyer oturumları, podcast yayınları ve özel röportajlar ile tüm uzay ilgililerine inanılmaz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Havacılık ve uzay sektöründeki son gelişmelere odaklanan Gökmen 2021 disiplinler arası bir bakış açısı altında; Serdar Hüseyin Yıldırım, Mesut Gökten, Prof. Dr. Umran İnan, Prof. Dr. Bilge Demirköz, Dr. Egemen İmre, Dr. Tansu Daylan, Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, Dr. Bahadır Kaleağası, Nazlı Can, Prof. Dr. Arsev Erarslan, Arda Mevlütoğlu ve Doç. Dr. Kubilay Yıldırım gibi başarılı isimlerin kariyer hikayelerini ve gelecek görüşlerini tüm ilgililerle buluşturuyor. 

Roketsan ana sponsorluğunda ve HacettepeMEC bünyesinde YouTube üzerinden canlı yayınla hayata geçecek oturumlara podcastler ve bant yayınları da eşlik edecek. 

Boeing ve Aselsan etkinlik programı dahilinde üniversite öğrencilerine yönelik kariyer oturumları ile Gökmen'de yer alacaklar. Bu oturumlardaki amaç savunma, havacılık ve uzay alanında çalışmak isteyen üniversite öğrencileri için bir ön hazırlık ve test ortamı oluşturmak olacak. 

Etkinlik programı içerisinde Uydu Mühendisi Egemen İmre yönetiminde "Uydu Fırlatma" başlıklı bir vaka çalışması da yer alacak. Uydu fırlatma süreçlerine dair pek çok seviyede fikir edinilebilecek vaka çalışması tüm ilgililere açık şekilde gerçekleşecek.

Gökmen, 19, 20 ve 21 Mayıs tarihleri arasında organize edilecek. Etkinlik ücretsiz olup en az sekiz oturuma devamlılık sağlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

HacettepeMEC Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Uzayın Keşfi ve Yönetimi Topluluğu (MEC), Mart 2017 tarihinde Hacettepe Üniversitesi’nde kuruldu. Dünyanın en büyük uluslararası uzay kulüplerinden biri olan SEDS’in (Students for the Exploration and Development of Space) Türkiye şubesi olarak faaliyete başladıktan sonra topluluk diğer üniversitelerin katılımı ve desteği ile ulusal bir yapıya dönüştü.

Dünyanın en büyük ve prestijli roket mühendisliği yarışması olan Spaceport America Cup’a 2 defa tüm ön elemeleri geçerek seçilmeyi başaran bir mühendislik takımı ve çok sayıda etkinliği hayata geçiren bir organizasyon ekibi toplulukta yer aldı.

Uzay içerisinde sonsuz olasılıkları barındıran bir yapı. İnanılmaz fikirlerin hayat bulabileceği büyük bir fırsat. Bizler de genişleyen ailemizle birlikte bu olasılıkların daha fazlasını keşfetmek adına yeniden yapılandık ve faaliyet alanlarımızı genişlettik.

Bugün Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni desteklemek adına çok sayıda çalışma yaparken, bir yandan da TEDx gibi ilham veren fikirleri ortaya çıkartan etkinliklere hayat veriyoruz. Gençlerin Ekonomik Forumu, Gökmen, Mobilite Türkiye, Dünya Uzay Haftası, Excelsior ve çok daha fazlası ile tüm akranlarımıza daha iyi bir geleceğin var olabileceğini göstermeye çalışıyoruz.

19 May 2021 Wednesday 18:00

21 May 2021 Friday 22:00


Online Event - Youtube Live

Event Promoter

HacettepeMEC
HacettepeMEC Questions For Organizer?

Bizler kendilerini geliştirmek için hayallerinin peşinden koşan üniversite öğrencileriyiz. Ulu Önder Atatürk'ün izinden, çılgın fikirlere tutkuyla bağlanıp dünyayı değiştirecek akımlara öncü olmak için çalışıyoruz.

Comments