11 May 2021 - Tuesday

Öz Şefkatin Gücü: Duygusal Dayanıklılık

Online
Öz Şefkatin Gücü: Duygusal Dayanıklılık

Event Details

Duygusal dayanıklılık, karşılaştığımız zor durumlarda yolumuzu bulmamızı ve değişen şartlara uyum sağlamamızı kolaylaştıran, duygusal iyilik halimiz için hayati önem taşıyan bir beceridir. 

Geçtiğimiz sene boyunca her birimiz yaşanan zorluklardan payımızı aldık. Pandemi, işimizin ve özel yaşamımızın çeşitli konularında duygusal dayanıklılığımızı sıkı bir testten geçirdi. Pek çok araştırma, dayanıklılığın artırılması için özşefkatin geliştirilmesi gerektiğine işaret ediyor. Ne mutlu ki duygusal dayanıklılık da özşefkat de, öğrenilebilecek beceriler.

Özşefkat, kendimize önem verdiğimiz bir arkadaşımıza göstereceğimiz gibi nezaket göstermemizi ifade ediyor. Özşefkat, kendimizi sürekli yargılamak ya da değerlendirmek yerine bize mükemmel değil insan olduğumuzu hatırlatıyor. 

Üç saatlik bu atölye çalışması bize, zor duygulara nazik ve şefkatli yanıtlar vermemizi sağlayan basit araçlar sunacak bize. Acıdan hepimiz kaçınmak isteriz ama acıyı içeri buyur etmek ve mükemmellikten uzak yanlarımıza kendimizi mahkum etmeksizin yanıt vermek, daha mutlu ve daha tatmin edici hayatlar yaşayabilmek için son derece önemli adımlar. Atölye çalışmasının temeli, Chris Germer ve Kristin Neff’in geliştirdiği, ampirik destekli, sekiz hafta süren Mindful Self-Compassion (Öz Şefkatli Farkındalık) eğitimine dayanıyor. Özşefkatli Farkındalık, bilinçli farkındalık (mindfulness) ve özşefkat becerilerini bir arada kullanarak duygusal dayanıklılık için güçlü bir araç sunuyor. Konu anlatımı, meditasyon ve deneyimsel alıştırmalar içeren bu atölye çalışmasıyla özşefkati günlük yaşamınıza dahil etmek için pratik beceriler kazanacaksınız. Bu atölye, aktif olarak görev yapan ruh sağlığı profesyonellerinin yanı sıra genel izleyici kitlesi için de uygundur.

Hizmet bedeli ve tercüman ücreti düşüldükten sonra gelirin tamamı bir yardım derneğine bağışlanacaktır. Dernekler bu konuda hassas oldukları için bağış yapılmadan önce isimlerinin telaffuz edilmesini istemiyorlar. 

• Etkinlik boyunca İngilizce-Türkçe-İngilizce simültane tercüme yapılacaktır.⁣

• Etkinlik Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir.⁣

• Biletler satışa, 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 15.00’te çıkacaktır. Profilimizdeki linkten biletinizi alabilirsiniz.

• Bilet alan herkese eğitimden bir gün önce bilgi emaili ve bağlantı linki yollanacaktır.⁣ Bir email adresiyle yalnızca tek bir tane bilet alabilirsiniz. 

• Eğitime katılan herkese katılım belgesi verilecektir. Bu eğitimin kaydı daha sonra paylaşılmayacaktır. 

11 May 2021 Tuesday 19:00

11 May 2021 Tuesday 22:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Walk of Life Questions For Organizer?

Walk of Life dünyaca ünlü isimleri sizlerle buluşturuyor.

Comments