05 May 2021 - Wednesday

"SEVDİĞİ İŞİ YAPAN ÖMÜR BOYU ÇALIŞMAZ"

Online
"SEVDİĞİ İŞİ YAPAN ÖMÜR BOYU ÇALIŞMAZ"

Event Details

Çoğumuz lisansı ergenlikte mesleğimizi ise yetişkinlikte seçiyoruz. Kariyerimize atılan ilk adımda daha liseye girerken alan seçiyoruz. Çok erken yaştayken lisansta okuyacağımız bölümü belirlememizi istiyorlar. Bu da pek çok kişinin kendini ait hissetmediği, yetenek ve hayâlleriyle örtüşmeyen bölümlerde okumasına yol açabiliyor. Ya da hayatın getirdikleri ve yeni öğrenilenler, lisansta okunandan daha farklı alanda çalışma hevesi getirebiliyor.

"Sevdiği işi yapan, bir gün bile çalışmış sayılmaz" demiş Konfüçyus bin yıllar önce. Mutlu hayatın sırrı; sevdiğin eş ve sevdiğin iştir demiş eski nesiller. Ömrünü adayacağın, kimliğini inşa edeceğin, dünyaya katkı sunacağın, her anını onunla ve onu düşünerek geçireceğin mesleği seçimi, hayatını seçmek demektir. Sevdiğin, mutlu olduğun ve karşılığını aldığını düşündüğün işi bulmak, hayatının akacağı nehri seçmek demektir.

Sen de kariyer haritanı henüz çizemediysen veya diplomandan ayrı bir mesleğe geçip kendine yepyeni bir yol haritası çizmek istiyorsan, gel bulutları kaldıralım, sana nefes aldıralım, güneşini ortaya çıkaralım! Mühendis olarak atıldığı kariyer denizinde iletişimci olarak yüzen Alper Akyüz'ün vereceği ilhamlarla biz de rotamızı çizelim. Kariyerinde 1000+ iş görüşmesi yapmış Alper Akyüz'le eğitime davetlisiniz.

05 May 2021 Wednesday 21:00

06 May 2021 Thursday 22:00


Online Event - SorGuru

Event Promoter

Comments