26 April 2014 - Saturday

REBEL MOVES “Spring Session" ● nublu istanbul ● 26/04

İstanbul, Beyoğlu
REBEL MOVES “Spring Session" ● nublu istanbul ● 26/04

Event Details

kapı açılış/doors open 22:00

ilk set: 00:00
ikinci set: 01:30

////////////////////////////////////////////////

warm up / after party Dr. Evil

////////////////////////////////////////////////

Reklam müziği guruları, Jingle House’un kurucuları Ömer Ahunbay ve Hakan Özer’in kurdukları müzik grubu Rebel Moves, stüdyoda gerçekleştirdikleri jam session kayıtlarından oluşan Inhouse Sessions albümü ile 14 sene önce müzik sektörüne adımını attı.
Bu ikili çağlar once China Band diye bir grup kurmuşlardı. Bunu hatırlıyorsan konser haberlerine bakma – yaşın tutmaz – giremezsin.

2005 yılında yayınlanan “Are You Satisfied?” albümü, ‘Sheep’ ve “Bandare” gibi hit şarkılar , yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen 150`nin üzerinde konser ile Rebel Moves o yıllarda alternatif müzik sahnesine damgasına vurdu.
Grubun ; O grup Türkmüymüş sorularını sabırla cevapladığı- - dönemin top modellerinden birinin hello we love your music diye Ömer’i tebrik etmesiyle artık Türküz demenin bir gereği kalmadığına karar verdiği dönem.

Son olarak geçtiğimiz Mart ayında yayınladıkları “Kimileri Bir İleri” albümünün ardından, grup üyeleri tamamen session olayına kitlenerek bazı müzisyen arkadaşları ile gerçekleştirdikleri jam session konserler, stüdyo kayıtları gibi işlerle v2014 sessionOBsession adı altında rebelmoves.com adresinde takılıyor.

Elektronik müziğin alt türlerinin birbiriyle iç içe geçtiği günümüzde, bu türün hakkını veren ve günde birmilyon tane müzik üretmekten biraz deliren Haximum/Hakan Özer’in alt yapıları

Babaçay/Erol Çay’ın gerek vokali gerek enstrumanları ile bazen yerel bazen evrensel öğeler kattığı ve baya dağda kimselerin olmadığı bir yerde yaşadığından çoğu zaman ne dediği anlaşılmayan vokaller –

Ve reklam müzik piyasasına her dönem taze kan pompalayan, her geçen yıl içindeki sahne aşkı azalacağına artan Jazamax/Ömer Ahunbay ise yılların verdiği deneyimle grubun hem vokal hem de elektronik ritim bölümlerinde ön planda.

Grubun jam session konserlerinin müptelasi olanlar ; festival sahnelerinde, www.rebelmoves.com adresinde, ıssız adalarda, sessiz sedasız hatta ansızın gerçekleşen sessionlarda, jingle house stüdyolarında ve çeşitli mekanlarda Rebel Moves’u izleyebilir, dinleyebilir –siz de bir rebelseniz sahneye bile çıkabilirsiniz.

Son olarak bir eksisozluk entry’si ile grubu özetlersek : ‘bu adamlar sanki anneanneden kalma kıymeti bilinmeyen bir yerlerde bizi bekleyen eşyalar gibiler.herkes çok sevsin istiyorum.’ scaramouche

sessionOBsession v2014 , jam session , emprovize kayıtlardan ve konserlerden oluşacak bir Rebel Moves halidir.

////////////////////////////////////////////////

Biletler :
Ön Satış’ta biletino avantajları ile – TAM 25 TL / ÖĞRENCİ 15 TL
Konser günü Nublu Istanbul gişesinde - TAM 30 TL / ÖĞRENCİ 20 TL

26 April 2014 Saturday 22:00

27 April 2014 Sunday 03:00


Nublu İstanbul, Bankalar Cad. Voyvoda Sk. No:2/1, İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter