20 March 2021 - Saturday

Çağdaş Dans Tekniği Başlangıç Seviye-I

İstanbul, Şişli
Çağdaş Dans Tekniği Başlangıç Seviye-I

Event Details

Çağdaş Dans Tekniği Başlangıç Seviye-I dersleri, Bartenieff temellerine dayanan çalışmalar aracılığıyla bedenin koordinasyonunu doğru bir şekilde yapılandırmayı ve beden farkındalığını geliştirmeyi amaçlar. Bedeni daha özgür bırakarak hareket ettirmeyi hedefler. Bu dersler çağdaş dans tekniğinin temel hareket prensiplerini öğretirken, bir yandan da bedeni güçlendirmek ve esnetmek üzerine çalışmalar sunar. Dersler Yeşim Coşkun tarafından verilecektir.
 
20 Mart’tan 10 Temmuz'a kadar her Cumartesi, saat:17.30-18.45 Bomonti stüdyomuzda gerçekleşecektir.

Yeşim Coşkun

2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans Ana Sanat Dalından mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini 2019 yılında tamamladı. Eserleri ve atölye çalışmalarını bağımsız dansçı ve koreograf olarak yürütüyor.

*Mekan 340 m2 ve atölyelerin yapıldığı alan 200 m2dir. Mekan boyunca olan pencereler ve iki uçtaki balkon kapıları sayesinde sürekli havalanma sağlanır.
Atölyeler max 12 kişiye açıktır ve mekana yayılarak hareket edilir. Mekanın girişinde ve soyunma odası çıkışında bulunan el antiseptiği kullanılabilir. Mekana ayakkabıyla giriş sağlanmaz. Girişte galoş kullanılabilir veya ayakkabısız içeri alınır. Her atölye sonrası ve öncesi mekan temizlenir. Derslerde maske takılır.*

Performers

Yeşim Coşkun

20 March 2021 Saturday 17:30

10 July 2021 Saturday 18:45


purespace, Merkez Mah. Güvenç Sok. No: 27 Kat: 5 Daire: 11-12 Bomonti Şişli İstanbul, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

purespace
purespace

Purespace bütün kültür ve sanat disiplinlerinde yaratıcı dönüşüme önayak olan ve arşivleyen, çok-disiplinli ve kapsayıcı bir oluşumdur. Çok yönlü bakışın gerekliliğine inanarak, sanatsal üretimlerin artması ve bu alanda istihdam yaratılması için kolaylaştırıcı bir rol üstlenerek, günümüzde/şimdide sanatçının konumunu daha güvenli bir zemine taşımak için alan yaratmayı amaçlar. Tematik konseptler üzerinden kendi çalışma ve araştırma alanlarını oluşturur. Araştırmak, öğrenmek, deneyimlemek, üretmek kelimelerinin projeksiyonlarında ilişkiler geliştirir. Purespace, beden odaklı çalışmalara ve araştırmalara yer vererek atölyeler ve ulusal/uluslararası konuk sanatçı programları organize eder. Günümüz sanatçılarının işlerinin sergilenmesi için alan sunar. Purespace buluşma noktaları yaratır. Bilgi paylaşımı ve deneyimi için aracı olur ve benzer temalarda konuşmak için kolaylaştırıcı rol üstlenir. Hem güncel hem geleneksel yöntemlerle araştırma ve deneyim için köprü kurar.